Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Honda Prelude bimoto - podwójna moc VTECa


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2016-05-07 | Komentarzy:

Na niedawno zakończonej aukcji na amerykańskim eBay'u można było kupić Hondę Prelude napędzaną dwoma silnikami VTEC o pojemności 2,2 litra każdy. Projekt wykonany został na zaliczenie w Oregon Institute of Technology, a konstruowanie samochodu zajęło dziewięć miesięcy.

Obydwie jednostki 2,2 VTEC generują po 200 KM i 211 Nm. Motor umieszczony z przodu napędza przednią oś - w tym przypadku fabryczne rozwiązanie nie zostało poprawione, natomiast w kabinie, za oparciami foteli umieszczono kolejny silnik. Powstał w ten sposób niekonwencjonalny układ napędowy na cztery koła połączony ze skrzynią automatyczną.  Według właściciela auto charakteryzuje się rozkładem masy bliskim ideałowi 50:50, a 100 km/h pojawia się na prędkościomierzu po mniej niż 5 sekundach.

honda_prelude_bimoto_3.jpg

Modyfikacje przeprowadzone zostały bardzo estetycznie, a z zewnątrz nic poza bocznymi wlotami powietrza nie wskazuje na to, że mamy do czynienia z samochodem o dwóch jednostkach.

honda_prelude_bimoto_5.jpg

Link do zakończonej już aukcji znajdziecie tutaj (klik). Sprzedający życzył sobie prawie 20 tysięcy dolarów, w drodze licytacji Honda Prelude bimoto osiągnęła cenę niespełna 10 tysięcy dolarów, ale kwota minimalna nie została osiągnięta.

Zobaczcie też polski projekt na bazie Opla Calibry z dwoma silnikami o łącznej mocy 1400 KM (zobacz klik).


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 3.5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.48574995994568 s