Aktualności

Huayra na ulicach Londynu i pierwszy test


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2012-07-06 | Komentarzy:

Niedawno brytyjski magazyn EVO opublikował pierwszy na świecie test niesamowitego Pagani Huayra. Ten sam testowy egzemplarz został sfilmowany na ulicach Londynu - trzeba przyznać, że samochód robi olbrzymie wrażenie w ruchu ulicznym i absolutnie nie sposób go pominąć.

huayra londyn 7.jpg

Auto napędza 730-konny, podwójnie turbodoładowany silnik V12 o pojemności 6 litrów. Jednostka produkcji AMG generuje także zawrotny moment obrotowy, którego maksymalna wartość wynosi 1000 Nm. Dzięki karoserii z włókna węglowego samochód waży zaledwie 1350 kg. Taki stosunek mocy do masy pozwala na przyspieszenie do setki w 3,3 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się dopiero przy 370 km/h. Zobaczcie co na temat samochodu-imiennika boga wiatru ma do powiedzenia redaktor EVO, który jako pierwszy dziennikarz zasiadł za jego kierownicą.

Ten sam co testowy egzemplarz został zauważony wczoraj na ulicach Londynu, a czujni i wyposażeni w sprzęt do rejestrowania przechodnie uchwycili go w ruchu ulicznym. Miasto ewidentnie przytłacza ten samochód. Widok boga wiatru zupełnie nie komponuje się z miejską scenerią.

[Foto: youtube]


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.65094900131226 s