Aktualności

Hybrydowy Lexus CT 200h F Sport


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2010-10-18 | Komentarzy:

Coraz bardziej rygorystyczne normy emisji dwutlenku węgla uderzają przede wszystkim w producentów aut, które mają mocne silniki i dają kierowcy mnóstwo frajdy z jazdy. Jak jednak wypośrodkować te dwa skrajne cele - ekologię i sportowe zacięcie? Lexus proponuje swoim klientom nowy model CT 200h F Sport.

Lexus wybrał Australię i odbywające się tam właśnie targi motoryzacyjne AIMS jako miejsce światowej premiery Lexusa w wersji F Sport. Podobnie jak w innych autach tej marki, samochód z emblematem F otrzymał kilka dodatków wizualnych świadczących o tym, że mamy do czynienia z usportowioną wersją - felgi ze stopów lekkich, obniżone i sztywniejsze zawieszenie, przeprojektowany przedni oraz tylny zderzak z dyfuzorem, a także lakier Flame Blue, który jest zarezerwowany jedynie dla wersji F Sport. Zmiany dotknęły również wnętrze Lexusa - zamontowano aluminiowe pedały, sportową kierownicę, zmieniono nieznacznie konsolę.

lexus ct 200h f 1.jpg

Niestety, chyba Lexus aż nadto przejął się ekologią i włożył pod maskę benzynowy 1,8-litrowy motor w połączeniu z elektrycznym agregatem E-CVT. Nie podano jeszcze informacji o tym, ile koni mechanicznych ma mieć silnik, ale podejrzewamy, że nie będzie on w stanie zaspokoić oczekiwań fanów mocnych wrażeń. Szkoda. Model wyjedzie na drogi w pierwszej połowie 2011 roku.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 3/5 (1 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.56446003913879 s