Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Jakby paleta Mercedesa nie była wystarczająco skomplikowana - nadchodzi nowa seria AMG 53


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2018-01-16 | Komentarzy:

Mercedes-AMG poszerza gamę produktów o nową serię. Prócz do tej pory znanych odmian 43 i 63, do gamy AMG dołącza 5 i 3, czyli 53, reprezentowane przez nowego CLS-a, klase E coupe i cabrio.

Do napędu wyżej wymienionych modeli służy nowy, zelektryfikowany 3-litrowy silnik benzynowy R6 z układem podwójnego doładowania, wykorzystującym klasyczną turbosprężarkę oraz pomocniczy kompresor elektryczny. Jednostka osiąga moc 435 KM i maksymalny moment obrotowy 520 Nm z opcją boosta o 22 KM i 250 Nm z hybrydowego doładowania.

nowemodelemercedes_amgserii53_clsklasaecoupeacuteorazklasaecabriolet_19.jpg

Najnowsze modele standardowo otrzymują również przekładnię AMG SPEEDSHIFT TCT 9G oraz napęd na obie osie AMG Performance 4MATIC+ z całkowicie zmiennym rozdziałem momentu obrotowego.

nowemodelemercedes_amgserii53_clsklasaecoupeacuteorazklasaecabriolet_15.jpg

Rozszerzenie oferty o serię 53 jest pierwszym krokiem w kierunku hybrydowej przyszłości modeli AMG –zapowiada Tobias Moers, szef Mercedes-AMG GmbH. Chociaż niemiecka marka zamierza postawić na elektryfikację, obecny system warto pierw przetestować, zanim wydamy ostateczny werdykt. Na całe szczęście niemiecki producent nie zdecydował się na hybrydy plug-in, a typ mild z 48-voltową pokładową instalacją elektryczną, która ma za zadanie wspomaganie pracy silnika.

nowemodelemercedes_amgserii53_clsklasaecoupeacuteorazklasaecabriolet_08.jpg

Film na następnej stronie...


Zobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.0529041290283 s