Aktualności

Jazda bez kierownicy nowym trendem?!


Autor: Jan Kotowski | Dodano: 2013-04-21 | Komentarzy:

Przez lata widzieliśmy wiele bardzo dziwnych i nieco mniej zaskakujących trendów w tuningu. Mniej więcej dwa sezony temu, głównie czarni bracia zza wielkiej wody, zaczęli zdumiewać nas rozmiarami kół montowanych w swoich pojazdach. Obecnie w ich muscle car’ach można spotkać nawet kilkudziesięciu calowe felgi!

Jednak styling i obowiązujące w nim trendy, to wciąż tuning wizualny, służący głównie możliwościom pokazania się i zaskoczenia czymś nowym, niespotykanym.

Jak jednak nazwać jazdę bez kierownicy i dokumentowanie tego na filmach/zdjęciach? Nie dość, że jest to przejaw skrajnej nieodpowiedzialności, to także (a może przede wszystkim) głupoty, którą potępiamy generalnie a zwłaszcza na drodze.

k_bigpic.jpg

Teoretycznie samochody z przednim napędem i silnikiem umieszczonym z przodu, maja wszelkie predyspozycje, by na idealnie równej i perfekcyjnie wypoziomowanej drodze jechać po prostej w nieskończoność. Teoretycznie… nie istnieją bowiem tak zbudowane drogi. Ani w Niemczech, ani we Francji, ani w Portugalii, ani tym bardziej w USA, skąd pochodzą zamieszczone zdjęcia.

Jazda ze zdjętą kierownicą, oznacza bowiem bardzo duże niebezpieczeństwo wypadku. Wtargnięcie czegokolwiek na drogę tak „prowadzonego” pojazdu, skutkuje niemal 100% prawdopodobieństwem kolizji. Nie każdy jest Leszkiem Kuzajem, który potrafi wyprowadzić pędzący samochód z krytycznej sytuacji, nawet bez kierownicy. Trzeba sobie zdawać z tego sprawę.

original2.jpg

Dlatego też mamy szczerą nadzieję, że „nowość” na tuningowych forach, a więc jazda z odczepioną kierownicą, nie stanie się nowym trendem czy konkurencją na spotach. Zwłaszcza zaś, że nie zagości w Polsce.

Źródło: jalopnik.com 


Uważajcie na żółte Partnery GTID..............Rzeźnicy i Rzeźbiarze - czyli BMW X5M............ Wściekły właściciel Ferrari..........

gtid.jpg x5.jpg fer.jpg


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

2.1419351100922 s