Aktualności

Jeden z pierwszych Fordów GT odebrany! Jest przystosowany dla niepełnosprawnych


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2018-02-10 | Komentarzy:
Jednym z pierwszych szczęśliwców, który weszli w posiadanie nowego Forda GT jest Jason Watt - kierowca wyścigowy narodowości duńskiej, zamieszkały w Kopenhadze. Nie jest to tylko jeden z pierwszych egzemplarzy modelu GT w Europie, ale jest to prawdopodobnie pierwszy na świecie, którzy został dostosowany dla niepełnosprawnych. 

W 1999 roku Jason przeżył ciężki wypadek motocyklowy. Jest sparaliżowany od pasa w dół, dlatego samochód musiał być dostosowany w taki sposób, aby można było go użytkować wyłącznie rękami. Pomimo niepełnosprawności ruchowej, Watt już wcześniej był w posiadaniu poprzedniej generacji Forda GT z 2005 roku. W tamtym modelu zastosowano podobne modyfikacje. Odbiorowi auta towarzyszyła specjalna ceremonia.

Sam Duńczyk żartował, że jest w posiadaniu prawdopodobnie najszybszego auta, który może zaparkować na niebieskiej kopercie.


Ford GT napędzany jest przez 3,5-litrowy silnik V6 z serii EcoBoost, który generuje 647 KM mocy i  744 Nm maks. momentu obrotowego. V-max wyścigówki z homologacją wynosi 347 km/h. Specyfikacja jednostki napędowej to nie jedyna mocna strona nowego flagowca amerykańskiej marki. Najnowsze GT wyposażono w hydrauliczne zawieszenie, które jest w stanie się obniżyć o 5 cm w ułamku sekundy. To prawdziwy, aerodynamiczny majstersztyk.

Według pogłosek, przynajmniej jeden egzemplarz Forda GT pojawi się także w Polsce, na śląsku. Kto wie, być może nastąpi to jeszcze w tym roku. Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.4521210193634 s