Aktualności

Jedna z pierwszych koncepcji na Huracana


Autor: Dawid Potulski | Dodano: 2014-06-08 | Komentarzy:

Lamborghini Huracana nie można jeszcze uznać za stałego bywalca ulic. Pomimo to, pierwsze koncepcje jego indywidualizacji już się pojawiają. Tym razem przedstawimy przepis na nowość Lambo wg Wheelsandmore.

Sportowe auta z rozwścieczonym bykiem w logo często przybierają nazwy nawiązujące chociażby do rzeczywistych bohaterów corridy. Skoro "seryjny" samochód ma tak wiele oddający pseudonim, to jak nazwać jego szatańską wersję? Najlepiej po prostu Lucifero!

huracan_3.jpg

Jak na nazwę warsztatu przystało, podstawą tej wizji muszą być koła. W tym przypadku wybór padł na wieloczęściowe obręcze F.I.W.E. w modnej obecnie wklęsłej stylistyce. Z powodu budowy auta, oraz by zachować linię agresywnego klina felgi mają 2 średnice - 20" z przodu i aż 21" na osi tylnej. Trzyczęściowa konstrukcja daje pełną dowolność w doborze motywu kolorystycznego bądź wykończenia rantu czy rotora. 

huracan_2.jpg

Arcydzieła designu, jakim jest karoseria szczęśliwie nie zepsuły żadne dodatkowe spoilery dokładki czy nie daj Boże neony. Jednak aby krytycy nie narzekali że zmiany ograniczają się tylko do kół, pojawiły się również modyfikacje mechaniczne. I to od razu w aż 3 stadiach.

huracan_4.jpg

Stage 1 zawiera ręcznie robiony wydech wykonany ze stali nierdzewnej wyposażony w system klapek pozwalających na regulację natężenia dźwięku. Do tego delikatne zmiany w ECU owocujące przyrostem 30 KM. Stage 2 wiąże się już z wymianą sprzęgła i dodaniem kompresora co przekłada się na interesujące 777 KM. Najwyższy punkt zmian zatrzymuje się na okrągłych 850 KM mocy. Trwają też prace nad nadążającym za silnikiem zawieszeniem o bardziej sportowej charakterystyce.


Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21539
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 285

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.1687409877777 s