Aktualności

Jednomiejscowy sportowiec


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-03-22 | Komentarzy:

Grupa inżynierów zebrana pod flagą Briggs Automotive Company postanowiła się zastanowić nad tym, czy istnieje możliwość przeniesienia emocji dostarczanych przez auta Formuły 1 na drogi cywilne. Ponoć efektem tych myśli stał się projekt unikalnego pojazdu o nazwie BAC MONO. Naszym zdaniem zapowiedź brzmi całkiem interesująco.

Na pewno wiecie jak wygląda Ariel Atom, czy KTM X-bow. Są to auta z klasy bezkompromisowych wyścigówek, które dzięki lekkiej karoserii oraz mocnemu silnikowi charakteryzują się wybitnymi osiągami. KTM i Atom doczekali się godnego konkurenta. Całe auto Briggs-a to praktycznie silnik, koła, solidna klatka dla kierowcy i kilka plastikowych paneli. Ciężko zatem jest znaleźć elementy, którymi można by sstylizować wygląd MONO. Wszystko jest podporządkowanejednej zasadzie - jak najmniejsza masa. Jeśli chpodzi o wygląd ciekawie prezentują się aerodynamiczne wloty powietrza z przodu. Dodatkowo powalający jest dyfuzor wiszący w powietrzu.

BAC_Mono_2.jpg


W okolicy tylnej osi umieszczony został 2,3-litrowy silnik benzynowy tworzony w zakładach Coswortha. Jednostka generuje 285 koni mechanicznych, można się spodziewać wyśmienitych osiągów ponieważ wyścigówka jest bardzo lekka. Przyspieszenie do setki zajmuje jedynie 2,8 sekundy. 160 km/h pojawi się po 6,7 sekundy. Prędkość maksymalna została określona na 273 km/h. Dzięki dyferencjałowi o ograniczonym poślizgu, sztywnemu zawieszeniu i hamulcom AP Racing MONO musi dostarczać niesamowitej zabawy podczas jazdy na torze.

BAC_Mono_4.JPG


Aby móc się oderwać od rzeczywistości w metalowej klatce produktu firmy BAC, należy wyłożyć na stół minimum 79.950 funtów. Roczna produkcja jest planowana na poziomie od 50 do 100 sztuk.

Foto: Briggs Automotive Company


Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21539
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 40

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

13.939555883408 s