Aktualności

Jedyna w swoim rodzaju Zonda


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2010-11-14 | Komentarzy:

Co myślicie słysząc nazwę Pagani Zonda? Pewnie od razu w waszej głowie zaczynają się kłębić różnego rodzaju skojarzenia. Wśród najczęściej przywoływanych wyrazów wymienić można supersamochód, sport, szybkość, bezkompromisowość oraz unikalność. Jeżeli chodzi o ostatnie skojarzenie, Pagani postanowił nadać temu słowu całkowicie nowe znaczenie. Dowodem niech będzie Zonda RAK.

Już standardowe Pagani Zonda wydaje się być samochodem niezwykle unikalnym. Mimo iż we włoskich zakładach powstaje 25 sztuk auta rocznie, trzeba być potężnym szczęściarzem, żeby zobaczyć jedną z nich na żywo. Teraz okazuje się, że standardowa Zonda nie jest wcale rarytasem. Pagani wprowadził bowiem na rynek model RAK. Supersamochód w tej wersji powstał i powstanie
w wyłącznie jednym egzemplarzu. Jest to zatem unikat na skalę światową.

pagani_zonda_rak_2.jpg


Cechą charakterystyczną karoserii Zondy RAK jest połączenie
rażącej barwy żółtej z czernią. Mimo iż zestawienie kolorów jest skrajne, niezwykle dobrze pasuje do wyłupiastych oczu, potężnego skrzydła tylnego oraz wlotu powietrza na dachu. Idealnym uzupełnieniem wizerunku stały się matowe, czarne obręcze, przez które nieśmiało wyglądają żółte zaciski hamulców.

Zonda to przede wszystkim pierwotna radość z jazdy. Żółta karoseria została zatem uzupełniona równie krzykliwą jednostką napędową.
7,3-litrowy agregat V12 powstaje w niemieckich zakładach AMG. Silnik jest skonstruowany w taki sposób, że pozwala na rozwinięcie 702 koni mechanicznych. Potworna moc sprawia, że 100 km/h jest osiągane po około 3-sekundach, czyli niemalże w oka mgnieniu. Co więcej, Zonda pozostanie niezatrzymana aż do 350 km/h.

pagani_zonda_rak_3.jpg


Na koniec zastanówcie się na ile wyceniacie takie zestawienie skojarzeń: potworna moc, potężna prędkość, agresywny wygląd i jedyny w swoim rodzaju charakter. Niemiecki dystrybutor, u którego Zonda RAK stoi na sprzedaż, wycenił połączenie słów na
2.545.000 dolarów. Auto nie jest jednak fabrycznie nowe. Miało już jednego właściciela, który pokonał nim całe 90 km.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 67

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.65179419517517 s