Aktualności

John Cena jako pierwszy sprzedał swojego Forda GT - Ford kieruje sprawę do sądu


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2017-12-02 | Komentarzy:

Amerykański wrestler, aktor John Cena wszedł na wojenną ścieżkę z Fordem. John Cena jako jeden z pierwszych wszedł w posiadanie nowego Forda GT. Auto odebrał dokładnie 23 września, o czym nagrał film na youtubie:

Nieco ponad miesiąc temu, CEna jako pierwszy odważył się wystawić Forda GT na rynek wtórny, gdzie praktycznie od razu sprzedał go z solidnym zyskiem. W czym tkwi problem? Otóż, przy zakupie nowego flagowca amerykańskiem marki, klient, czyli w tym przypadku John Cena zobowiązał się na piśmie, że auto nie zostanie sprzedane przez okres 2 lat. Ze względu na dokładną selekcję swoich klientów, przedstawiciele Forda zamierzali szlifować wizerunek marki na swoich warunkach, a tym samym zapobiec zjawisku car-flipping, czyli sprzedaży nowego auta dla zysku. Sam Cena Forda GT przetestował, ale doszedł do wniosku, że przy swoich gabarytach, nie będzie używał go zbyt często. To jednak nie główny powód sprzedaży. Wrestlera w przyszłym roku bierze ślub, a nie jest to tania zabawa, szczególnie w Ameryce. Potrzebował gotówkę na już.

imageshandler__1_.jpg

Ford dowiedział się o sprzedaży auta i złożył pozew do sądu. John Cena jest oskarżony o  niesłuszne wzbogacenie się, szkodzenie marce i niespełnieniu warunków ambasadora marki. Cenie przyda się dobry adwokat, ponieważ Ford zamierza odzyskać profit, o który wzbogacił się John, a także zadość uczynienie, które w Stanach może przekroczyć wartość samego auta. Z naszego punktu widzenia, jeśli Ford tak bardzo chciałby utrzymać lojalność swoich klientów, równie dobrze mógł sprzedawać Forda GT w ramach leasingu. 


Zobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.2918801307678 s