Aktualności

Karbonowe M5


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-02-02 | Komentarzy:

Włókno węglowe jest jednym z ukochanych materiałów firm tuningowych. W sumie nie można się dziwić. Jego płaty charakteryzują się bardzo niską wagą i potężną wytrzymałością. Niestety jednak równocześnie są niezwykle drogie. W związku z tym ich użycie ogranicza się do absolutnego minimum. Innego zdania jest jednak właściciel tego BMW M5.

M-piątka to w wersji standardowej limuzyna, która zapewnia bezkompromisowe możliwości i jednocześnie może się stać autem reprezentacyjnym. W tym jednak przypadku reprezentacyjność została w pełni zastąpiona wyraźną dawką agresji. Pokrycie całej karoserii niepolakierowanym włóknem węglowym dało naprawdę niesamowity efekt. Już po pierwszym spojrzeniu wiadomo, że to BMW przeznaczone jest do szybkiej jazdy na granicy możliwości.

bmw_m5_becomes_carbon_fiber_monster_video_medium_1.jpg


Aby dodatkowo podkreślić stylistyczne walory karbonu, takie elementy jak grill zostały wykończone czarną farbą. Ponadto w ciemnej tonacji utrzymane zostały również obręcze aluminiowe. Nie są to jednak standardowe felgi z M-piątki, a jedna z propozycji firmy BBS. Całość może naprawdę porażać przechodniów i wzbudzać zainteresowanie.

bmw_m5_becomes_carbon_fiber_monster_video_medium_3.jpg


Nie mamy informacji na temat zwiększonych możliwości 5-litrowego silnika V10. Wiemy natomiast, że został on uzupełniony nowym układem wydechowym. Zestaw rur posiada logo Eisenmanna i potrafi dostarczyć prawdziwie rasowego dźwięku.

Foto: AutoevolutionGaleria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 4.33/5 (3 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.0795040130615 s