Aktualności

Klara Power 3 i klasyczny Saab 900 Cabrio z 1993 roku


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2013-10-18 | Komentarzy:

Do akcji charytatywnej na rzecz małej i ciężko chorej Klary przyłączyliśmy się niemalże od momentu powstania. Pierwszym zlicytowanym autem był zmodyfikowany, 300-konny Saab 9-5 z 1998 roku (klik). Kolejnym dziełem połączonych wysiłków wielu ludzi, skorych do pomocy innym, był Saab 900 z 1989 roku, któremu przywrócono dawny blask (klik). W tym roku Klara Handke obchodzi czwarte urodziny, co równoznaczne jest z kolejnym już finałem akcji Klara Power.

16 października rozpoczęła się aukcja trzeciego już projektu Klara Power. Jak zwykle pieniądze uzyskane ze sprzedaży samochodu przekazane zostaną w całości na leczenie dziewczynki. W tym roku do kupienia jest Saab 900 w wersji Cabrio. Klasyczny krokodyl w zeszłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem, więc i w tym roku Stowarzyszenie liczy, że uda się osiągnąć jak najwyższą kwotę uzyskaną w drodze licytacji.

klara_power_3_10.jpg

Bazowy pojazd, pochodzący z 1993 roku, Stowarzyszenie otrzymało od dwóch pasjonatów motoryzacji, którzy postanowili pomóc dziewczynce w powrocie do zdrowia. Niemal od razu przystąpiono do prac renowacyjnych. Przez blisko rok samochód został niemal zbudowany od nowa, w co zaangażowało się wiele postronnych ludzi o wielkim sercu. Odświeżono oryginalny lakier, zainstalowano także nowy dach. Gruntowny remont przeszła automatyczna skrzynia biegów oraz oryginalny silnik B202L o pojemności 2 litrów, wspomagany turbosprężarką i generujący 175 KM.

klara_power_3_8.jpg

Bardzo podoba nam się inicjatywa, dzięki której można wejść w posiadanie świetnego samochodu, a przy okazji pomóc potrzebującej leczenia Klarze. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie chęć bezinteresownego wsparcia, które Stowarzyszenie otrzymuje od wielu osób. Cieszy fakt, że w drodze są już kolejne projekty. Link do aukcji z Saabem 900 Cabrio znajdziecie tutaj (klik). Na tą chwilę licytacja trwa jeszcze 5 dni. Warto zaznaczyć, że na stronie internetowej klara-power.pl oraz na fanpage-u Klara Power na Facebooku możecie dowiedzieć się w jaki inny sposób, niż kupno auta, możecie wspomóc dziewczynkę.Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.62044191360474 s