Aktualności

Koenigsegg One:1 pojedzie 450 km/h?


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2014-01-29 | Komentarzy:

Od jakiegoś czasu w motoryzacyjnym światku mówi się o planach Szwedów na stworzenie pogromcy Bugatti Veyrona Super Sport, który rozpędził się do maksymalnej prędkości 431,072 km/h i tym samym zdobył tytuł najszybszego auta seryjnego. Specjalna wersja Koenigsegga Agera o nawie One:1 ma osiągać, według zapowiedzi producenta, 450 km/h! Ultrasamochód zadebiutuje na nadchodzącym salonie w Genewie.

Z początku nazwa One:1 może wydać się Wam dziwna, ale okazuje się, że nie jest przypadkowa. Chodzi bowiem o stosunek mocy do masy, który wynosi 1:1. Auto charakteryzować się będzie 1400 KM i 1400 kg. Co ciekawe, masa pojazdu uwzględniona w proporcji jest to waga ze wszystkimi płynami, olejami i paliwem. W liczbie tej przewidziano też średnich rozmiarów kierowcę.

koenigsegg_one1_2.jpg

Jeśli wierzyć zapewnieniom Szwedów, to wielce prawdopodobnym jest, że One:1 dokona rewolucji we współczesnej motoryzacji. 1400-konny silnik V8 w połączeniu z bardzo lekką karoserią gwarantować mają niespotykane jak dotąd przyspieszenie. Koenigsegg przewiduje, że ich najnowsze dziecko będzie zdolne osiągnąć 400 km/h w zaledwie 20 sekund. Dla porównania Bugatti Veyron Super Sport rozpędza się do tej prędkości w 50 sekund. Szacowana prędkość maksymalna One:1 to 450 km/h. Podobno największym problemem producenta jest znalezienie kompletu opon, które będą zdolne wytrzymać takie przeciążenia.

koenigsegg_one1_3.jpg

Koenigsegg zamierza wyprodukować jedynie sześć egzemplarzy tego modelu. Pomimo tego, że osiągi nie zostały fizycznie potwierdzone, to wszystkie znalazły już swoich nabywców. Christian von Koenigsegg podsumował sens powstania takiego modelu zdaniem: "Nikt nie potrzebuje tak szybkiego auta, ale... wszyscy takiego pragną". Ciężko jest nie przyznać racji założycielowi szwedzkiej firmy. Samochody marki Koenigsegg są nieco oderwane od rzeczywistości, ale może właśnie dzięki temu są aż tak pożądane.

Czy uda się zdetronizować dotychczasowego króla? Na pewno byłoby ciekawie!


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.50183391571045 s