Aktualności

Koenigsegg sięga po rekord 0-400-0 km/h Bugatti Chirona na podmiejskim lotnisku


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2017-10-04 | Komentarzy:

Trzy tygodnie temu Bugatti Chiron ustanowił rekordowy czas przyspieszenia od 0 do 400 wraz z hamowaniem do 0 km/h (klik). 1500-konny Tytan zaliczył próbę prędkości na jednym z najsilniej strzeżonych obiektów testowych na świecie, na torze Ehra-Lessien z najdłuższą, 9 kilometrową prostą, gdzie swój przejazd zakończył w czasie 41 sekund.

Na odpowiedź Szwedów nie trzeba było długo czekać. Po tym, jak Christian von Koenigsegg zobaczył wyczyn Bugatti Chirona na oficjalnym filmie, postanowił na szybko zorganizować lotnisko w małej duńskiej miejscowości Vandel na Półwyspie Jutlandzkim, aby pokazać, że Agera RS może to zrobić znacznie szybciej. Tak też się stało! Dotychczasowy rekord został pobity o ponad 5 sekund, a to oznacza, że Agera rozpędziła się do 400 km/h i wyhamowała do zera w 36.44 s.!

Co prawda, Koenigsegg nie sprowadził na lotnisko dwóch egzemplarzy Agery, aby jeden z nich wcielił się w rolę „camera cara”, jak miało to miejsce w przypadku Bugatti. Szwedzki producent supersamochodów opublikował jednak pełny onboard, który możecie obejrzeć poniżej.

Skandynawski hipercar bazuje na technologii One:1 i generuje 1341 KM na kole z 5-litrowego V8 twin turbo. Układ hamulcowy Agery składa się z ceramicznych, wentylowanych tarcz o średnicy 397 mm z przodu i 380 mm z tyłu. Hamulce są tak silne, że przy maksymalnym użyciu zapewniają kierowcy przeciążenie rzędu 1,3G.Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.7499749660492 s