Aktualności

Kultowa Honda NSX porzucona w rosyjskim lesie


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2017-11-13 | Komentarzy:

Kilka dni temu cały Internet obiegły zdjęcia porzuconej w lesie Hondy NSX gen1, którego patronem jest legenda Formuły 1, Ayrton Senna. Jak się okazało, ikona JDM przez ponad dekadę czekała na lepsze czasy w pewnym lesie pod Petersburgiem. W Rosji zarejestrowanych jest niespełna 20 egzemplarzy tego modelu, a każda sztuka jest obecnie na wagę złota.

Co się zatem stało? Po opublikowaniu zdjęcia w serwisie Reddit, wszyscy pasjonaci marki zaczęli odkopywać historię NSX-a. Jak się okazało, samochód był sprowadzony z Niemiec w 2005 roku. Właściciel Hondy przez pewien czas użytkował go praktycznie, na co dzień, aż do czasu kiedy rozpoczął przygodę z tuningiem. Plany były naprawdę ambitne. NSX miał otrzymać pakiet twin-turbo, aby uzyskać minimum 1000 KM mocy, wymianie miała ulec także skrzynia i układ hamulcowy. Z biegiem czasu okazało się jednak, że koszty tuningu przerastają możliwości finansowe Rosjanina. Warsztat w ramach zadośćuczynienia oddał samochód bez silnika, a sam samochód z niewiadomych przyczyn trafił do lasu.


Credit: @Aleksandr Moskvin

Nie wiadomo, co się stało z dotychczasowym właścicielem pojazdu. Autor zdjęcia i znalazca tego klasyka już przewiózł go do swojego warsztatu, gdzie rozpoczął proces restauracji. Szczegóły formalne, a dokładnie informacje, na jakiej zasadzie obecny właściciel wszedł w posiadanie tego auta także nie są nam znane. Ważne, że NSX stopniowo odzyskuje swój utracony blichtr!

imageshandler.jpg

imageshandler__1_.jpg

imageshandler__2_.jpg

imageshandler__4_.jpg

imageshandler__3_.jpgOceń...Ocena: 4/5 (1 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.50470089912415 s