Aktualności

Kurdyjski żołnierz uratował 70 osób w swoim kuloodpornym BMW serii 7 przed ISIS


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2016-11-08 | Komentarzy:
Bohater w kuloodpornym BMW ocalił 70 osób! 

Ako Aburrahman to żołnierz kurdyjskich sił zbrojnych, który stał się niewątpliwie prawdziwym bohaterem, po tym jak uratował kilkadziesiąt ofiar ataku ISIS, który miał miejsce w Kirkutu. Maszyną bojową podczas akcji ratowniczej było BMW serii 7, które kilka miesięcy wcześniej zostało dozbrojone w pancerną karoserię o wartości 10 000 dolarów. Odważny Peszmerg mógł swobodnie poruszać się wzdłuż linii frontu nie obawiając się o przydrożne miny, czy ciężką amunicję skierowaną w jego stronę przez bojowników ISIS. Wrodzy snajperzy byli bezsilni. Przez kabinę niemieckiego sedana przewinęli się ranii Sunnici, Szyici, Kurdowie, Turcy, ludzie wszelkich ras i narodowości. Na miejsce walki Ako przyjechał na prośbę swoich przyjaciół.

yotiercsljquxnscnz8q.jpg

Powiedziałem sobie: to jest ten moment, muszę pomóc ludziom. Jestem żołnierzem, kurdyjskim bojownikiem, mam kuloodporny samochód. To byłaby hańba, gdybym nie pomógł. Wiedziałem, że moi ludzie i moje miasto są zagrożeni - wyznał w rozmowie cytowanej przez CNN.

unnamed_5.jpg

unnamed_6.jpg

unnamed_7.jpg

Bimmer przyjął na swoją karoserię ponad 60 pocisków i ostatecznie zepsuł się. Kiedy przedstawiciele BMW dowiedzieli się o całym zdarzeniu, chcieli podarować mężczyźnie nowy model samochodu, a stary wstawić do siedziby BMW jako pomnik. Propozycja została odrzucona. Abdulrahman zamierza naprawić siódemkę i dalej nim jeździć. 

unnamed_1.jpgOceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)

Tagi


bmw | serii 7


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.50423502922058 s