Aktualności

Lamborghini Aventador J


Autor: Piotr Sieniawski | Dodano: 2012-03-06 | Komentarzy:

Jak co roku o tej porze wkraczamy do bajkowej krainy International Motor Show. Krainy pełnej wyśnionych samochodów, które są w stanie odcisnąć na tyle duże piętno, że zapamiętamy je do końca naszych dni. Tak silne emocje wywołuje choćby Lamborghini Aventador J.


Mierzącego 4,89 m. długości, 2,03 m. szerokości i zaledwie 1,11 metra wysokości, Aventadora J (czerwony, specjalny lakier z delikatnym chromowanym odcieniem) można by klasyfikować jako wyjątkowo ekstremalnego roadstera. Nie dość, że agresywnie narysowany z karbonowym spojlerem zderzakowym osłaniającym powiększone wloty powietrza, ogromnymi wloty powietrza po bokach, lusterkami przypominającymi peryskopy oraz wielkim dyfuzorem otaczającym cztery końcówki wydechu. Zabezpieczone centralną nakrętką, aluminiowo-węglowe (karbon wzmocniony plastikiem CFRP) pięcioramienne felgi mają średnicę 20 i 21-cali.

01_lamborghini_aventador_j_geneva_730.jpg

Sforsujmy uchylane ku górze drzwi i wśliźnijmy się choć na chwilę do dwuosobowej kabiny, wyłożonej miękkim materiałem zwanym Carbonskin (tkane włókno węglowe, nasączane żywicą epoksydową). Poza tym ultranowoczesnym wykończeniem, kierowca ma do dyspozycji jedynie to, co naprawdę jest potrzebne. Żadnych zestawów multimedialnych ani klimatyzacji, za to dwunastocylindrową jednostkę za plecami.

04_lamborghini_aventador_j_geneva_730_2.jpg

6.5-litrowy motor o mocy 700 KM współpracuje z siedmiobiegową, półautomatyczną skrzynią i stałym napędem na cztery koła, opracowanym przez Haldex.

29_lamborghini_aventador_j_geneva_730_3.jpg

Lamborghini Aventador J kosztował ponad dwa miliony euro. Kosztował, ponieważ już dawno znalazł się chętny na to cudo.

[Źródło: AutoBlog.com] [Fot. Live: Drew Phillips / AOL] 


Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21553
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 104

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

3.2281918525696 s