Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Lamborghini Aventador LP700-4 By Novitec Torado


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2013-07-03 | Komentarzy:

Dwa przeciwne bieguny z jakiegoś nieznanego powodu zawsze będą się przyciągać. Świetnym przykładem, wziętym prosto z życia jest Grupa Novitec, która przez ostatnie lata była wzorem do naśladowania pod względem modernizacji włoskich samochodów - Ferrari oraz Maserati. Połączenie śródziemnomorskiego temperamentu z niemiecką solidnością zostało tak dobrze przyjęte przez rynek, że tuner w ramach swojego rozwoju w ostatnim czasie stworzył nową subgrupę. Zadaniem Novitec Torado jest opracowywanie modyfikacji dla maszyn spod znaku wściekłego byka.

Już od samego początku inżynierowie ze Stetten ustawili poprzeczkę bardzo wysoko. Przygodę z Lamborghini rozpoczęli od programu dla topowego modelu włoskiej marki z Sant"Agata Bolognese - Aventadora!

1.jpg

Kilkumiesięczna praca przy supersamochodzie nie polegała jedynie na stworzeniu kilku spojlerów, czy przeprowadzeniu podstawowego tuningu mechanicznego. Oczywiście, w ramach (kluczowego) pakietu aerodynamicznego znajdziemy całkowicie nowy body-kit wykonany z włókna węglowego (poprawiający downforce), 20/21-calowe obręcze ze stopów lekkich oraz opony firmy Pirelli. W tym jednak przypadku największe zmiany przypadły na jednostkę napędową. Widlasty, dwunastocylindrowy silnik o pojemności skokowej 6.5-litra, standardowo generujący 700 KM przy 8250 obr./min. przeszedł całkowitą transformację, dzięki czemu generuje od 722 KM do 969 KM mocy w zależności od zastosowania jednego z pięciu stopni modernizacji.

2.jpg

Stadium I-IV, w głównej mierze polega na...


Zobacz takżeOceń...Ocena: 4.2/5 (5 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

2.7637929916382 s