Aktualności

Lamborghini Urus Concept


Autor: Piotr Sieniawski | Dodano: 2012-04-24 | Komentarzy:

I jak tu nie kochać wiosny. Ciepło się robi, bo słoneczko przygrzewa, a na poletku naszej miłości co krok to premiera. Z europejskiej perspektywy targi Auto China mogą jawić się jako mało ważne, lokalne spotkanie. Jeśli ktoś myśli tymi kategoriami, niech spojrzy, co przygotowało Lamborghini.


Jednym ze zwierzęcych symboli siły jest tur. Nie dziwota zatem, że z ogromu organizmów żywych przywołano właśnie jego – Urusa. Trzeba przyznać stylistom, potęga wylewa się z każdego zakamarka karoserii. Agresywnie narysowany przód z wielkimi wlotami powietrza, maska z bruzdami wentylacyjnymi, no i te reflektory z diodowym oświetleniem – bez dwóch zdań Lamborghini. Profil z ostrymi przetłoczeniami przechodzącymi w nadkola, również nie należy do stonowanych. Odpowiednia ilość miejsca pod nimi była wymagana, wszak samochód porusza się na 24-calowych obręczach o matowoaluminiowym wykończeniu pięciu podwójnych ramion. Stopniowo opadający tył wieńczy dyfuzor w charakterystycznym stylu i cztery chromowane końcówki układu wydechowego.

Img1408154_f_730.jpg

Poślijmy promienisty uśmiech na widok wnętrza, w którym biała skórka przełamuje szarość włókna węglowego zwanego Forged Composite, a ważną rolę „umilacza podróży trzech pasażerów” odgrywa rozbudowany zestaw multimedialny, sterowany za pomocą dotykowych ekranów.

Img1408158_f_730_2.jpg

Mierzący 4,99 m. długości, 1,99 m. szerokości oraz 1,66 metra wysokości, Urus napędzany jest 600-konnym motorem o nieustalonej jak dotąd pojemności i liczbie cylindrów. Energia ta transferowana jest na cztery koła za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni biegów.

Img1408161_f_730_3.jpg

Zarząd Lamborghini łaskawym okiem patrzy na segment luksusowych SUV-ów, którego reprezentantem miałby być Urus. Poziom rocznej produkcji satysfakcjonujący bossów to trzy tysiące egzemplarzy.

[Źródło: WorldCarFans.com] [Fotografie Live: Auto.Sohu.com] 


Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21544
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 57

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.50778985023499 s