Aktualności

Leon Cupra z wideorejestratorem


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2010-11-27 | Komentarzy:

Polska drogówka wzbogaciła o bardzo szybki nieoznakowany radiowóz. Seat Leon Cupra służył już od jakiegoś czasu policji w różnych częściach kraju. Jednak podczas jednej z przerw w służbie Seat poddany został tuningowi, po którym auto pochwalić się może nieprzeciętnymi wręcz osiągami.

seat leon cupra radiowoz 3.jpg

Policja wytacza coraz potężniejsze działa w walce z piratami drogowymi, tego nie da się ukryć. Do tej pory Seat Leon Cupra testowany był w różnych częściach kraju i służył z powodzeniem funkcjonariuszom drogówki. Postanowiono jednak, że przejdzie on modyfikacje, aby jeszcze bardziej poprawić jego skuteczność. Tuning oprogramowania sterującego dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem (seryjnie 240-konnym) podniósł moc auta o 48 KM, a moment obrotowy wzrósł aż o 100 Nm. Teraz zatem o bezpieczeństwo na drogach będzie czuwał naprawdę szybki żółty Leon. Wystarczy zapoznać się z osiągami auta, aby wiedzieć, że niełatwo jest uciec przed takim radiowozem. Seat ma teraz 288 koni mechanicznych pod maską (przy 5480 obr./min.), 438 Nm maksymalnego momentu obrotowego (przy 2725 obr./min.), do "setki" przyspiesza w niespełna 6 s. i może pędzić z prędkością maksymalną przekraczającą 250 km/h.

seat leon cupra radiowoz 2.jpg

Wkrótce Leon przejść ma kolejne modyfikacje, tym razem obejmujące wymianę systemu rejestrującego. Nowoczesny radar ma mierzyć prędkość pojazdów znajdujących się nawet kilkaset metrów przed radiowozem, a także tych, które będą nadjeżdżały z naprzeciwka. Piraci, strzeżcie się żółtego Leona! Niech nie myli Was rejestracja WPR, radiowóz jeździ po całej Polsce.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 4.2/5 (5 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.73930501937866 s