Aktualności

Limitowany GT3 RS?


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2010-09-22 | Komentarzy:
Praktycznie od zawsze świat pełen jest plotek. Ich istnienie wynika z chęci wiedzenia więcej i bycia dobrze poinformowanym. Oczywiście nie każda z krążących w kuluarach plotek jest prawdziwa. O niektórych jednak nie sposób jest nie wspomnieć. Słyszeliście może, że Porsche planuje wprowadzenie na rynek modelu 911 GT3 RS w wersji limitowanej?

Informacja o limitowanym Porsche pojawiła się na stronie internetowej o nazwie Teamspeed. Jest to forum dyskusyjne, na którym porusza się tematy związane z najbardziej luksusowymi samochodami na świecie. W ostatnich kilku dniach anonimowy użytkownik założył temat, w którym pojawiła się informacja o limitowanym GT3 RS. Mimo iż dostawca tej wiadomości nie chce powołać się na jej źródła, zdecydowaliśmy się napisać o aucie. Jeżeli plotka okazałaby się prawdziwa, będzie to bowiem jedna z ważniejszych premier przyszłego roku.

Pod maskę limitowanego RS-a trafi ten sam silnik, co w wersji podstawowej. W tym jednak przypadku 4-litrowa jednostka typu boxer będzie rozwijać moc 500 KM. Daje to wynik poprawiony o spore 50 koni mechanicznych w stosunku do standardowego GT3 RS. Po takim skoku mocy spodziewać się można znacznie skróconych czasów przyspieszenia oraz jeszcze większej frajdy z jazdy.

Jako że nowy GT3 RS będzie limitowaną wersją, Stuttgart opuści jedynie 500 egzemplarzy tego auta. Każdy z nich otrzyma spersonalizowany numer seryjny oraz metkę z wartością blisko 200.000 dolarów. Plotka mówi, że rynkowa premiera ma mieć miejsce gdzieś w lipcu przyszłego roku.


Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 33

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

7.8351879119873 s