Aktualności

Lotus pracuje nad własnymi silnikami


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-06-08 | Komentarzy:
Stworzenie nowej jednostki napędowej jest procesem niezwykle wymagającym. W związku z tym małe firmy motoryzacyjne często kupują gotową technologię, która pozwala zaoszczędzić masę czasu i pieniędzy. Lotus nie chce jednak iść na łatwiznę. Szef firmy zapewnia, że inżynierowie zakasali rękawy i zaczęli pracę nad nowymi motorami.

Informacja wypłynęła podczas rozmowy CEO Lotusa - Dany`ego Bahara - z dziennikarzem magazynu motoryzacyjnego Autocar. Przedstawiciel marki powiedział, że opóźnienie we wdrażaniu najnowszego Elana, dało czas na stworzenie nowej jednostki napędowej. Na razie szef brytyjskiej marki nie chciał zdradzić żadnych szczegółów na temat konstrukcji opracowywanego silnika.

Za kulisami już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że Lotus pracuje nad własną paletą motorów. Jeżeli wierzyć plotkom, marka skupiła się na opracowaniu jednostki V8. Jej moc ma wynosić od 550 do 570 koni mechanicznych. Konstrukcja jest o tyle kluczowa, że w różnych konfiguracjach posłuży do napędu najnowszych modeli producenta. Poza tym inżynierowie mają pracować również nad 6-cylindrowym silnikiem.

Foto: Lotus


Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.50649285316467 s