Aktualności

Lżejsza California


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2010-11-10 | Komentarzy:
Włosi bez wątpienia mają pojęcie o tworzeniu bezkompromisowych aut sportowych. Ich samochody są mocne, piękne i świetnie się prowadzą. Dowodem na potwierdzenie takiej tezy z powodzeniem może być chociażby Ferrari California. Oczywiście świetny kabriolet nie oznacza, że kilku elementów nie można w nim zmienić. Oto California by DMC.

Pakiet skierowany do małego Ferrari nazwany został
Surfista. Pewnie patrząc na zdjęcie nie widzicie za wielu zmian stylistycznych. I w sumie macie rację. Tuner zaproponował jedynie czarne pasy na białej karoserii oraz inaczej polakierowane felgi. Niech jednak sytuacja taka was nie zraża. Działania DMC skupiły się na sprawieniu, że kabriolet straci kilka zbędnych kilogramów.

Podczas odchudzania aut najczęściej wywala się z nich zbędne elementy, zostawiając jedynie to, co być musi. Niemiecki tuner postanowił jednak wybrać nieco inną drogę. Jego pracownicy odkręcili niektóre części karoserii, a następnie wymienili je na takie same, tylko wykonane z lekkich materiałów. Modyfikacja taka dotyczy przedniego i tylnego dyfuzora oraz elementu pod klapą bagażnika, do którego przyczepia się tablicę rejestracyjną. Pisząc o lekkich materiałach oczywiście mamy na myśli
włókno węglowe. Co prawda, DMC nie podaje ile konkretnie kilogramów udało się zrzucić, musi być ich jednak co najmniej kilka.

Żeby nie zostawić potencjalnemu klientowi niesmaku w ustach, niemieccy specjaliści od tuningu zmienili także oprogramowanie jednostki napędowej. W ten sposób 4,3-litrowe V8 zyskało
potężny zastrzyk 90 koni mechanicznych. Obecnie moc silnika wynosi 550 KM. Dzięki temu z pewnością uda się skrócić i tak świetne czasy przyspieszeń.

Może i pakiet Surfista nie ingeruje drastycznie w konstrukcję pojazdu, jednak nie da się pominąć karbonowych elementów i ogromnego skoku mocy. Spodziewaliśmy się zatem, że DMC wyceni swoją pracę na jakąś astronomiczną sumę. Myliliśmy się jednak. Modyfikacja kosztuje
niecałe 6.500 euro. Za takie pieniądze w dzisiejszych czasach nie można dobrze stuningować nawet Audi A4. Naszym zdaniem stosunek wartości usługi do jej ceny jest zatem świetny.


Oceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

3.3210060596466 s