Aktualności

Lżejszy Lotus


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-02-11 | Komentarzy:

Gwarancję bezkompromisowych możliwości stanowi nie tylko potężna moc, ale również i niska waga. Przy obniżeniu masy auta w jeszcze większym stopniu można wykorzystać potencjał silnika. Z sytuacji takiej świetnie zdaje sobie sprawę amerykański tuner Tecnocraft. W związku z tym firma regularnie prezentuje pakiety karbonowych elementów do kolejnych aut.

Do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć kilka odchudzonych Mercedesów. Oczywiście przy tak dużych zwała zbędnej masy, efekt kuracji karbonowej nie mógł być spektakularny. Co jednak powiecie na Lotusa? Przecież zarówno model Elise, jak i Exige już w standardowej wersji są ekstremalnie lekkie. Jeżeliby zatem jeszcze dodatkowo zrzucić z nich kilka kilogramów, bez wątpienia zwiększyłaby się frajda z jazdy.

tecnocraft_hits_lotus_with_carbon_fiber_medium_10.jpg


Na razie Tecnocraft postanowiło być tajemnicze. Nie wiemy zatem, które dokładnie elementy zostały wymienione na płaty włókna węglowego. Na zdjęciu zauważyć można jedynie karbonowy fotel kierowcy oraz przetłoczenia poniżej przedniej szyby. Ponieważ nie znamy zakresu pakietu, nie znamy także i jego skutku. Aby dowiedzieć się o ile można odchudzić Lotusa Elise i Exige, będziecie musieli poczekać na wypuszczenie pełnej informacji o pakiecie.

Foto: Tecnocraft


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 4/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.54500913619995 s