Aktualności

M6 Gran Coupe od PP-Performance


Autor: Dawid Potulski | Dodano: 2014-11-06 | Komentarzy:

Gran Coupe, który pomimo dodatkowej pary drzwi może sprawiać wrażenie nieco grzeczniejszej odmiany serii 6, doczekał się również topowej edycji M. Tą z kolei biorą na warsztat firmy tuningowe. Jedną z tego typu wizji przedstawił niemiecki PP Performance.

Projekt obiecuje wiele. Jest on nagłaśniany jako najszybsze 6 Gran Coupe na świecie. Jest to prawdopodobne, jeśli weźmie się pod uwagę przyrost mocy do poziomu 800 KM a momentu obrotowego do 950 Nm.

m6_pp_5.jpg

Kosztujące 15 tys EUR modyfikacje obejmują montaż zmodyfikowanych downpipe'ów, sportowych filtrów BMC i tytanowego układu wydechowego od Akrapovica. W przypadku fabrycznie doładowanego silnika dużym wsparciem była oczywiście ingerencja w elektronikę sterującą pracą motoru.

m6_pp_4.jpg

Masywne auto potrafi rozpędzić się do 328 km/h. Przy takich osiągach przestaje zaskakiwać dość ekscentryczne malowanie. Podobnie jak w przyrodzie, jaskrawe kolory mają ostrzegać innych, że mają do czynienia z czymś groźnym. Poza tym tego typu odcień będzie łatwiej zauważalny przez innych kierowców podczas bicia kolejnych rekordów prędkości. Na Autobahnie oczywiście. 


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.53522491455078 s