Aktualności

Mansory Siracusa


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-03-04 | Komentarzy:

Mansory bardzo lubi prezentować kity stylistyczne, które w sposób drastyczny zmieniają wygląd luksusowych samochodów. Tym razem na warsztat tunera trafiło Ferrari 458 Italia. Włoskie coupe oprócz nowej aparycji otrzymało także większą moc oraz przeprojektowane zawieszenie.

Mniej wprawione oczy maniaków prędkości muszą się dobrze przyjrzeć, aby z przodu rozpoznać Ferrari 458. Tuner przeprojektował maskę i zderzak tak, żeby posiadały wielki nos charakterystyczny dla modelu Enzo. Dodatkowo koło lamp pojawiły się agresywne kratki wlotów powietrza. Z boku coupe można zauważyć nowe fartuchy oraz centralnie montowane obręcze aluminiowe. Felgi na przedniej osi mają wielkość 20, a na tylnej 21 cali. Z tyłu Mansory zadbało o nakładkę na wsteczną szybę, sporej wielkości skrzydło oraz potężny dyfuzor. Ostatni element zapewnia nie tylko polepszone właściwości aerodynamiczne, ale także kryje w sobie dwie, kwadratowe końcówki wydechu. Z pewnością zauważyliście, że większość nowych paneli karoserii została wykonana z włókna węglowego. W ten sposób zapewniono spory spadek masy auta.

MANSORY_SIRACUSA_01.JPG


Stylistyka wnętrza nie zmieniła się w drastyczny sposób. Kierowca nie będzie miał do czynienia ani z nową kierownicą, ani nowym fotelem. Tuner zadba jednak o wyższej jakości materiały. Deska rozdzielcza zostanie obłożona niezwykle lekkim włóknem węglowym oraz płatami najwyższej jakości skóry połączonymi żółtą nicią.

MANSORY_SIRACUSA_02.JPG


W komorze silnika nadal spoczywa 4,5-litrowe V8. Dzięki Mansory silnik osiąga 590 koni i 560 Nm momentu obrotowego. Być może i wzrost mocy na poziomie 20 KM i 20 Nm nikogo nie porazi, jednak w zestawieniu z niższą masą daje lepsze, niż w standardzie przyspieszenie. O ile zwykłe Ferrari osiągnie pierwszą setkę po 3,4 sekundy, o tyle Siracusa potrzebuje 3,2 sekundy. Nowa prędkość maksymalna to 330 km/h.

MANSORY_SIRACUSA_04.JPG


Ostatnim zabiegiem tunera był montaż nowego zawieszenia. Dzięki niemu prześwit zmniejszył się o 20 mm, a auto jeszcze lepiej się prowadzi.

Foto: Mansory


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 4.33/5 (3 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.48845291137695 s