Aktualności

Maybach Coupe do kupienia


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2010-12-30 | Komentarzy:

Świat pełen jest ludzi, którzy mają tyle pieniędzy, że nie muszą się przejmować przymiotnikiem drogi. Ponieważ osoby takie mają praktycznie nieograniczone możliwości, są wymarzoną klientelą dla niemalże każdej firmy. Pokusie często nie mogą się oprzeć także tunerzy. Tym razem w stronę multimilionerów postanowił się zwrócić Xenatec. Przedsiębiorstwo zaprezentowało właśnie Maybacha 57S Coupe w wersji produkcyjnej.

Pierwsze szkice i zdjęcia dwudrzwiowego Maybacha można było zobaczyć już dobre kilka miesięcy temu. Wtedy jednak auto było dopiero opracowywane i w efekcie nie funkcjonowało za wiele szczegółowych informacji na temat jego konstrukcji. Dzisiaj mamy o wiele więcej danych i możemy się nimi podzielić.

xenatec_maybach_57s_images_001.jpg


Aby wejść w posiadanie tak przygotowanego Maybacha, musicie być wręcz obrzydliwie bogaci. Każdy ze stu egzemplarzy w wersji podstawowej osiągnie kosmiczną cenę 675.000 euro. Pierwsza sztuka, która trafiła na rynek została wzbogacona o kilka opcji, dzięki czemu jej wartość sięgnęła 715.000 euro. Oczywiście za furę gotówki otrzymacie nie tylko klasyczną linię nadwozia, czy najwyższej jakości materiały. W standardzie oferowany jest także 6-litrowy motor z Mercedesa. V-dwunastka dysponuje stadem 603 koni mechanicznych i momentem obrotowym na poziomie 1.000 Nm. Moc jest tak duża, że masywna limuzyna może osiągnąć pierwszą setkę już po 5 sekundach. Wskazówka prędkościomierza zatrzyma się dopiero na wartości 275 km/h.

xenatec_coupe_4.jpg


Jeżeli ktoś poczuł się na tyle zainteresowany powyższymi informacjami, że jest gotów wydać własne pieniądze na takie auto, lepiej niech wsiada w samolot i rusza do Arabii Saudyjskiej. Tam został bowiem wystawiony na sprzedaż pierwszy egzemplarz Maybacha Coupe.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 4.5/5 (4 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.57963895797729 s