Aktualności

McLaren 720S zyska jeszcze mocniejszą i ostrzejszą wersję LT


Autor: Jey Wild | Dodano: 2017-03-19 | Komentarzy:

Premiera w Genewie najnowszego dziecka brytyjskiej firmy miała miejsce niecałe dwa tygodnie temu. Natomiast już teraz dowiadujemy się o planach powstania jeszcze mocniejszej i szybszej wersji. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku modelu 650S, jego mocniejszy wariant zyskał nazwę LT (long tail). Taka sama nazwa ma się pojawić w przypadku nowego modelu, gdyż jest już rozpoznawana i kojarzona z szybszą wersją. Na polskim rynku podobnie jak na wielu zagranicznych istnieje tendencja, że jeżeli ktoś jest gotowy wydać milion złotych na samochód to jest w stanie także wydać 1,5 mln PLN.

header1.jpg

Możecie to w bardzo prosty sposób zaobserwować chociażby w przypadku takich aut jak Porsche Turbo S, Audi R8 V10 plus czy Mercedes AMG GT S. Słabsze wersje są bardzo rzadko widywane na ulicach, gdyż równie rzadko są sprzedawane. Praktycznie każdy woli już dołożyć do wersji topowej, tym bardziej, że w późniejszym czasie będzie ona także trzymać lepiej cenę. 

McLaren_720S_Velocity_by_MSO_3.jpg

Potwierdzenie o powstaniu wersji LT dla McLarena 720S padło z ust szefa marki  Mikea Flewitta. „McLaren 675LT był ogromnym sukcesem. Z pewnością stworzymy kolejny taki model, który dostanie oznaczenie LT. Oznaczenie to już jest znane, więc wszyscy widząc je będą wiedzieć czego mogą się spodziewać” .

McLaren_720S_Velocity_by_MSO_4.jpg

Padło także pytanie na temat podobnej wersji dla modelu 570S. Na co redakcja Cars and Drive uzyskała odpowiedź: "Jest ogromny potencjał dla takiego kroku. Myślę, że lżejsze i szybsze Sport Series będzie bardzo atrakcyjne, ale czy będzie to LT czy nie to już inne pytanie. Jestem jednak pewien, że takie auto będzie łakomym kąskiem”. 

McLaren_720S_22_Action_copy.jpg

Patrząc na tendencje nazewnictwa i wzrostu mocy moglibyśmy się spodziewać wersji 750LT (poprzednia wersja zyskała 25 KM). Brytyjczycy będą też mieli ochotę na pobicie czasów jakimi ostatnio pochwalił się Huracan Performante. Wersja LT poza tym, że będzie szybsza na pewno straci także na masie. Można się więc spodziewać bardzo szybkiego auta, zwłaszcza patrząc na osiągi jakimi już może się pochwalić model 720S. Rozpędzający się w 2,9s do 100 km/h, natomiast do 200 km/h w zaledwie 7,9s. Prędkość maksymalna wynosi 341 km/h.

McLaren_720S_19_Action_copy.jpg

McLaren_720S_07_Studio_copy.jpgOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi


McLaren | 720S | LT


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.2438609600067 s