Aktualności

McLaren MP4-12C - fałszywe dane techniczne


Autor: Jan Kotowski | Dodano: 2013-05-31 | Komentarzy:

Seryjny McLaren MP4-12C według danych fabrycznych, może poszczycić się rakietowymi osiągami. Te zbliżone a nawet nieco lepsze od Ferrari 458 Italia, predysponują McLarena do lidera ścisłej czołówki drogowych super samochodów. Nie mniej okazuje się, że panowie z Woking świadomie, bądź nie sfałszował dane swojego najnowszego modelu!

Dowodu na fałszywość danych dotyczących prędkości maksymalnej dostarczył dziennikarz Sport Auto – Christian Gebhardt . W jaki sposób tego dokonał? Testując najnowsze MP4-12C z dołączonym GPS’em. Okazało się bowiem, że ten bardzo lekki samochód, wyposażony w seryjny 3.8 litrowy silnik V8 doładowany podwójnym turbo, sprzężony z dwu sprzęgłową skrzynią biegów SSG nie dokońca trzyma parametry techniczne podane przez oficjalne źródło. Mimo, że moc 625KM zgadza się co do joty a przyśpieszenia jak zwykle zależą od warunków atmosferyczno-nawierzchniowych, nieścisłości dotyczą innego, zazwyczaj stałego parametru – prędkości maksymalnej.

Jaki jest wynik testu i czy McLaren ma czego tak naprawdę się wstydzić, dowiecie się z poniższego filmiku:

Jak widzicie MP4-12C osiągnął maksymalną prędkość 346km/h, GPS podał odczyt na poziomie 343km/h. Tymczasem McLaren uznaje, że oficjalnie najwyższa prędkość jaką zdolny jest osiągnąć samochód to 329km/h. Dlatego też bijemy brawa za skromność i ślemy do Woking podziękowania za niezwykle miłą niespodziankę, wierząc że szczególnie ucieszy ona właścicieli owego gorącego (click) samochodu.

Źródło: worldcarfans.comOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.4955620765686 s