Aktualności

McLaren MP4 12C po konwersji na wersję Long Tail i z trzecią turbosprężarką


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2017-08-12 | Komentarzy:

Wszyscy znamy McLarena MP4-12C. To motoryzacyjny hit 2011 roku i pierwszy członek rodziny McLarena po kultowym modelu F1, który został stworzony samodzielnie przez producenta z Woking. Bez zapożyczeń technicznych, 100% made by UK in UK.

Powrót na rynek nie był łatwy dla McLarena. W Woking postawiono sobie jednak jasny cel – stworzyć auto, które będzie najlepsze w swojej klasie, lepsze między innymi od Ferrari 458 Italia, Audi R8, czy Lamborghini Gallardo. Gwarancją sukcesu było turbodoładowanie i nieco mniejsze serce nowego "Macka". To z początku nie spotkało się z aprobatą motoryzacyjnej starszyzny, ceniącej sobie tradycyjne, "wolnossące" wartości w samochodach typowo sportowych. Ostatnie 6 lat pokazały jednak, że inżynierowie McLarena wiedzą, co robią.


Odkąd w 2014 roku zakończono produkcję modelu 12C na rzecz jego następcy 650S i później 675LT, w Polsce coraz częściej można go spotkać na drogach. Model produkowano tylko w wersji coupe i spider. 12C nigdy nie doczekał się kultowej odmiany LongTail, nawiązującej stylistycznie i mechanicznie do F1 GTR LT z 1997 roku. LT oznaczało przede wszystkim samochód dopuszczony do ruchu drogowego, ale stworzony głównie z myślą o jeździe na torze. Aż do teraz. HyperCar Development z USA podjął się konwersji McLarena 12C Spider na wersję LongTail. Nowe demo amerykańskiego tunera jest teraz lżejsze i o kilka centrymentrów dłuższe od seryjnej wersji modelu.

Auto otrzymało również 8-śmio punktową klatkę, przy czym składany dach zachował swoją funkcjonalność, aktywne skrzydło z tyłu i trzecią turbosprężarkę, która wspomaga 3,8-litrowe V8 Twin Turbo.


Bestia z Woking z turbo trio V8 generuje teraz 1200 KM na tylną oś, co oznacza osiągi lepsze od P1. Tuner zapowiedział już wersję podnoszącą moc do 1500 KM. Wielka szkoda, że MSO nie podjęło się budowy 12C LT. Poniżej możecie obejrzeć film z hamowni:


Zobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21484
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 222

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.9203360080719 s