Aktualności

McLaren szykuje potężną inwestycję


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-06-24 | Komentarzy:
Brytyjska firma już jakiś czas temu postanowiła ponownie wejść na rynek aut cywilnych. Aby jednak móc powalczyć z takimi markami jak Ferrari, czy Lamborghini, potrzebne są naprawdę duże inwestycje. McLaren zdaje sobie z tego sprawę i na tą okazję szykuje ogromny zastrzyk gotówki.

W ciągu najbliższych lat brytyjski producent planuje wydać nawet bilion dolarów. Tak potężną sumę pochłoną cele marketingowe oraz prace badawcze nad nowymi modelami i poszczególnymi ich wariantami. W rozmowie z dziennikarzami Bloomberga dyrektor zarządzający McLarena - Anthony`ego Sheriffa - podkreślił, że każdy z zainwestowanych dolarów zwróci się. Dzięki inwestycji marka zapewni sobie ugruntowaną pozycję na rynku i nawiąże równą walkę z Ferrari, czy Lamborghini.

Dla laika kwota biliona dolarów może się wydawać przesadzona, jednak w realiach świata motoryzacyjnego wcale tak nie jest. Do tej pory Brytyjczycy wydali 320 milionów dolarów na samo stworzenie supersamochodu o oznaczeniu MP4-12C. Analizując wypowiedź Anthony`ego Sheriffa, można się również zastanowić nad wróżonym sukcesem. McLaren bez wątpienia ma prawo do optymistycznego patrzenia w przyszłość. MP4-12C wszedł na rynek kilka miesięcy temu, a już wpłynęło ponad dwa tysiące zamówień i na gotowe auto trzeba poczekać około dwóch lat.

Foto: McLaren


Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.9141139984131 s