Aktualności

Kombi z dużym zapasem mocy


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2010-10-23 | Komentarzy:

Mercedes C63 AMG jest jednym z częściej tuningowanych aut. W każdym tygodniu prezentowana jest co najmniej jedna wizja tego ultra sportowego sedana. Tym razem za pakiet odpowiada firma Cargraphic, a modyfikacja dotyczy wersji kombi.

Niemiecki tuner postanowił przede wszystkim ucieszyć osoby, którym wygląd modelu C63 AMG podoba się, jednak chciałyby mieć większą moc. W pierwszej kolejności specjaliści firmy zajęli się oprogramowaniem silnika. Nieco inne poprowadzenie krzywych pracy jednostki ma spowodować, że uwolnione zostaną ukryte konie mechaniczne. Aby dopełnić modyfikacji, Cargraphic wymienił także wydech. Zdemontowany układ został zastąpiony rurami z nierdzewnej stali.

Modyfikacji technicznych nie było za wiele, możecie pomyśleć zatem, że moc 6,2-litrowego silnika drastycznie się nie zwiększyła. Będzie to jednak błąd. Tuner deklaruje bowiem, że pod maską pojawi się dodatkowe 113 kucy. W ten sposób całkowita ilość koni mechanicznych osiągnie niesamowitą wartość 570. W tyle nie pozostał także moment obrotowy. Ten zaliczył skok o potężne 100 Nm. Zwiększona wydolność jednostki bez wątpienia skróci czas sprintu do pierwszej setki. Nie powinno być zatem problemu z rozpędzeniem tego rodzinnego combi.

Cargraphic-C-63-T-Stufe-3-fot.3_1.jpg
C63 AMG by Cargraphic nie będzie jednak wyłącznie mocny. Okazuje się, że auto stanie się także sprytne. Tuner pomyślał bowiem o specjalnym przycisku, który ma umożliwiać sterowanie mocą. Dodatkowe konie mogą być uwolnione w całości lub jedynie w części. Niestety jednak opcja nie będzie standardem i wymusi potrzebę uiszczenia dodatkowej opłaty.

Jak łatwo zauważyć, wygląd sportowej C-klasy jest niemalże nietknięty. Ponieważ Cargraphic doszedł do wniosku, że już w standardzie nadwoziu AMG niewiele brakuje, postanowił dorzucić jedynie własne felgi. Klient może się zdecydować na różne wzory obręczy.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (5 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.72367691993713 s