Aktualności

Mercedes CLK GTR do kupienia w Szwajcarii


Autor: Dawid Potulski | Dodano: 2014-07-26 | Komentarzy:

Chęć nabycia auta stricte wyścigowego musi się wiązać ze sporym wydatkiem. Zwłaszcza jeśli mowa o naprawdę ekstremalnych maszynach powstałych w liczbie kilkudziesięciu sztuk. W Szwajcarii na sprzedaż wystawiono właśnie jeden z tego typu samochodów - Mercedesa CLK GTR.

GTR jest torową wersją coupe Mercedesa. Powstał on pod koniec lat dziewięćdziesiątych celem startu w serii FIA w klasie GT1. Wymogi homologacyjne nakazywały wyprodukowanie krótkiej serii, która byłaby dopuszczona do ruchu ulicznego. Niemiecki koncern przystał na to, a nawet poszedł krok dalej, wypuszczając kilka sztuk GTR w wersji roadster.

clk_gtr_3.jpg

Auto wyposażone było w silnik V12 o zróżnicowanej w zależności od wersji pojemności od 6,1 do 6,9 l. W chwili debiutu nowy egzemplarz był jednym z najdroższych aut świata. Jednak tego typu maszyny nie tracą na wartości. Wystawiony przez szwajcarskiego dilera Lamborghini egzemplarz w stanie kolekcjonerskim wyceniony został na ponad 1,5 mln CHF. W przeliczeniu na złotówki daje to prawie 5,5 mln PLN... Gdyby przypadkiem znalazł się tu jakiś pasjonat gotowy zapłacić taką sumę, odsyłamy na stronę dilera w Porrentruy (klik). Nie zapomnijcie tylko o opłatach importowych, które w tym przypadku osiągną wartość nowego AMG.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.49462294578552 s