Aktualności

Mercedes klasy S Cabrio - 585 KM i 900 Nm w wersji AMG


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2015-09-04 | Komentarzy:

Mercedes we Frankfurcie pokaże oficjalnie klasę S w odmianie ze składanym elektrycznie, materiałowym dachem. Tuż przed oficjalną premierą marka opublikowała szczegóły na temat tego wyjątkowego modelu.

Tkanina użyta do konstrukcji dachu będzie trójwarstwowa i skutecznie izolować będzie podróżujących od hałasu. Dach składać się będzie w pełni elektrycznie w 20 sekund, a proces ten będzie możliwy do prędkości 60 km/h. Nie zabraknie całego mnóstwa systemów bezpieczeństwa, między innymi pirotechnicznego układu wysuwającego pałąki ukryte za tylnymi zagłówkami w razie wypadku. Wnętrze będzie bardzo zbliżone do tego, znanego już nam z odmiany Coupe - do jego wykończenia użyto najwyższej klasy materiałów.

mercedes_s_cabrio_18.jpg

Ciekawostką jest na przykład system 12 czujników klimatyzacji monitorujących temperaturę w kabinie i dbających o komfort podróżujących zarówno podczas jazdy ze złożonym, jak i rozłożonym dachem.

mercedes_s_cabrio_19.jpg

Dostępne będą także inne udogodnienia, takie jak nadmuch powietrza na kark kierowcy oraz pasażerów, czy podgrzewane siedzenia, podłokietniki oraz kierownica. Kolejną ciekawostką będzie system pozwalający na wypełnienie przestrzeni pasażerskiej rożnymi kompozycjami zapachów.

mercedes_s_cabrio_3.jpg

Klasa S Cabrio będzie dostępna z topowymi jednostkami benzynowymi. W wersji S500 do napędu posłuży 4,7-litrowe V8 o podwójnym turbodoładowaniu, rozwijające 455 KM i 700 Nm. Dla bardziej wymagających dostępna będzie odmiana S63 AMG. 5,5-litrowy silnik ośmiocylindrowy generował będzie 585 KM i 900 Nm. W przypadku napędu 4Matic sprint do 100 km/h zajmie zaledwie 3,9 sekundy.

mercedes_s_cabrio_6.jpg

Czekamy na premierę Mercedesa klasy S Cabrio we Frankfurcie, gdzie dowiemy się więcej szczegółów na jego temat. Dostawy do klientów mają rozpocząć się na wiosnę 2016 roku.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 79

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.68335604667664 s