Aktualności

Mercedes SLR według CUT48


Autor: Piotr Sieniawski | Dodano: 2013-01-21 | Komentarzy:

Mercedes SLR, bądź McLaren SLR jak kto woli, to jeden z tych wozów, którymi zachwycaliśmy się w poprzedniej dekadzie. W drugim dziesięcioleciu pojazdy te zaczynają być modyfikowane dużo bardziej radykalnie, czego dowodzi Edo Competition i CUT48 CarWrapping.


Dzięki CUT48 – studiu powłok samochodowych z niemieckiego Münster – przepiękny bolid otrzymał jasnoniebieskie okrycie, łączące się w kluczowych momentach z błyszczącą czernią spojlera zderzakowego, wszelkiej maści wlotów i bruzd wentylacyjnych, obudów lusterek oraz dyfuzora o wielu żebrach. W tej kolorystyce utrzymano aluminiowe obręcze, których klasyczny już wzór przedstawia dziewięć zakrzywionych ramion niczym turbinowe łopaty. Taka zabawa wiąże się z wydatkiem 4 350€.

cut48_slr_7_730.jpg

W tym akapicie wkracza Edo Competition, ponieważ mechanicznie doładowane 5.5 (5439 ccm) V8 łaknie nowych doznań. Usprawniając kompresor, elektronikę sterującą, dolot powietrza i wydech wymuszono na silniku produkcję mocy o legendarnej wartości 722 KM. Moment obrotowy wynosi obecnie 890 Nm. To w zupełności wystarcza, aby druga setka pojawiła się na prędkościomierzu w mniej niż dziesięć sekund, zaś prędkość maksymalna dobrnęła do 345 km/h.

[Źródło: Sport-Cars.de] [Fotografie: Jordi Miranda] 


Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21539
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 6

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

3.907438993454 s