Aktualności

MINI Coupe - oficjalnie


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-06-22 | Komentarzy:

Po miesiącach testów i jazd próbnych MINI oficjalnie pokazało pierwsze, niezamaskowane zdjęcia modelu Coupe. Wraz z fotkami dziennikarze otrzymali również informacje na temat ceny auta oraz ponownie pełną specyfikację techniczną. Co nowego wiadomo o brytyjskim sportowcu?

Kilkanaście dni temu MINI pochwaliło się oficjalnymi zdjęciami Coupe (tutaj). Wtedy jednak auto było w części zamaskowane i nie mogliśmy zajrzeć do kabiny pasażerskiej. O ile wnętrze nie przyniosło większych niespodzianek, o tyle wszystkich zainteresuje klapa bagażnika unoszona z szybą. Dzięki temu użytkownik auta będzie miał o wiele łatwiejszy dostęp do przestrzeni ładunkowej. Poza tym przy poprzedniej prezentacji MINI nie wspomniało o tym, że Coupe otrzyma aktywny spojler z tyłu. Małe skrzydło wysunie się za każdym razem, gdy przekroczona będzie prędkość 80 km/h.

MINI_Coupe_JCW_2.JPG


Chyba nikt nie ma wątpliwości, że najciekawszy w całej palecie będzie model John Cooper Works. Niemieccy inżynierowie wyciągnęli z 1,6-litrowego, turbodoładowanego silnika aż 211 koni mechanicznych. Duża moc i niska masa sprawią, że pierwsza setka pojawi się po 6,4 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 240 km/h. Co więcej, kierowca będzie się mógł cieszyć z tak dobrych osiągów przy średnim spalaniu na poziomie 7,1 litra.

MINI_Coupe_JCW_3.JPG


Za podstawową, 122-konną wersję MINI Coupe trzeba zapłacić niemalże 17 tysięcy funtów. John Cooper Works jest wydatkiem na poziomie prawie 24 tysięce funtów.

Foto: MINI


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.5128071308136 s