Aktualności

Mini Coupe oficjalnie pokazany


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-06-08 | Komentarzy:

BMW musiało mieć dosyć ciągłych spekulacji na temat Mini w wersji Coupe. Ponieważ auto jest niemalże gotowe, Bawarczycy postanowili pokazać dziennikarzom zdjęcia i dane techniczne. W ten sposób nie stworzono zagrożenia dla projektu i jednocześnie ucięto wszelakie domysły.

Przodem miejskiego gokarta nie ma się raczej co zajmować. Ten wygląda identycznie, jak w wersji 3-drzwiowej. Pierwsze zmiany można dostrzec dopiero w linii bocznej auta. Ścięty dach sprawia, że Mini Coupe zyskało zgrabny tyłeczek, który dzięki ostrym liniom może być uznany za sportowy. Szkoda, że pojawiły się maskowania. Bez nich o wiele lepiej można by się przyjrzeć rozwiązaniom stylistycznym. Bez wątpienia fajnym akcentem jest spojler umieszczony na małej klapie bagażnika.

Mini_Coupe_1.jpg


Do sprzedaży trafi kilka wersji silnikowych. Fani jednostek benzynowych będą mieli do wyboru trzy warianty mocy, a wielbiciele diesli jeden. Najciekawszym wyborem jest oczywiście zakup modelu John Cooper Works. W takim przypadku 1,6-litrowy motor otrzyma turbodoładowanie, które pozwoli rozwinąć 211 koni mechanicznych i 260 Nm momentu obrotowego. Pierwsza setka pojawi się na liczniku już po 6,4 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 240 km/h.

Mini_Coupe_4.jpg


Jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie dwudrzwiowa odmiana Brytyjczyka trafi do sprzedaży. Najczęściej mówi się o końcu tego lub początku następnego roku.

Foto: Mini


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 4/5 (2 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 73

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.49476194381714 s