Aktualności

Mission RS - 160-konny, elektryczny motocykl


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2013-06-02 | Komentarzy:

Czy najnowsze dzieło Mission Motorcycles jest jednośladem przyszłości? Ma elektryczny napęd, sportowe osiągi, dotykowy ekran w miejscu tradycyjnych zegarów, a także łączący się z internetem system informacyjny z GPS oraz kamerą HD.

mission_rs_1.jpg

Motocykl nazywał się będzie Mission RS ("Race Special") i, według producenta, będzie reprezentantem nowej generacji "motocykli 2.0", czyli czymś w rodzaju elektrycznej Tesli wśród współczesnych samochodów. Mission Motors z San Fransisco oparł projekt tego drogowego motocykla o elektryczny prototyp, który wygrał wyścig Laguna Seca. Do jego budowy użyto ultralekkich materiałów.


Elektryczna jednostka generować będzie 160 KM, co pozwoli na przyspieszenie do 100 km/h w czasie poniżej 3 sekund. Prędkość maksymalna szacowana jest na około 250 km/h. Komputer sprzężony z elektronicznym silnikiem zapewni niespotykane w przypadku jednostek spalinowych możliwości kontroli trakcji. Pełna moc przekazywana będzie na koło wtedy, gdy komputer nie wykryje uślizgu. W tym celu system wykonywał będzie nawet 4000 obliczeń na sekundę. Litowo-jonowy akumulator zapewni zasięg ponad 300 km, ale jazda miejska odpowiednio skróci dystans bez ładowania. Podobno w cyklu mieszanym będzie można przejechać ponad 200 km. W czasie jazdy energia kinetyczna z kół będzie przechwytywana i ładowała będzie baterię. Cykl pełnego doładowania akumulatora potrwa 2 godziny.

mission_rs_5.jpg

Sterowanie komputerem pokładowym odbywało się będzie za pomocą dotykowego, 7-calowego ekranu o wysokiej rozdzielczości. Przedstawicielstwo Mission Motorcycles zapewnia, że będzie można go obsługiwać nawet w rękawicach. Oprócz zegarów na wyświetlaczu prezentowana będzie trasa z nawigacji, czy dane o pogodzie. Oprogramowanie MyRide pozwalało będzie na transfer czasów, danych telemetrycznych oraz wideo w HD do internetu, dzięki połączeniu LTE. Do motocykla dołączany będzie specjalny kask, na którego którego szybce będzie wyświetlacz Heads Up. Oprócz tego oferował on będzie funkcję Bluetooth, dzięki czemu motocyklista porozmawia przez telefon nie wyjmując go z kieszeni.

mission_rs_9.jpg

Powstanie jedynie 40 sztuk Mission RS, co ma podkreślać ekskluzywność modelu. Motocykl wyceniony został na 60 tysięcy dolarów, a w sprzedaży pojawi się w lato przyszłego roku. Po sprzedaniu wszystkich egzemplarzy RS, firma uruchomi produkcję modelu R, który będzie miał baterię o mniejszej pojemności i będzie tańszy. Czy motocykl, którego nie słychać to według Was dobre rozwiązanie w ruchu drogowym?


[Foto: wired.com]


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.61194205284119 s