Aktualności

ML 63 AMG odchodzi na emeryturę


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-01-05 | Komentarzy:

Mercedes postanowił zrobić swoim klientom na całym świecie noworoczną niespodziankę. Nie jest ona jednak miła, bowiem wraz z nadejściem roku 2011-ego z oferty znika model ML w wersji 63 AMG. Potężna V8 nie będzie już mogła cieszyć właścicieli luksusowej terenówki. Czemu Niemcy zdecydowali się na taki krok?

Mercedes ML 63 AMG był niesamowitą konstrukcją. Pod maską SUVa spoczywała bowiem 6,2-litrowa V-ósemka, którą niezwykle łatwo wyprowadzić z równowagi. Mocniejsze naciśnięcie na pedał gazu powodowało, że do akcji wkraczało 510 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 630 Nm. Tak potężna siła była wystarczająca do rozpędzenia ponad 2-tonowej terenówki do pierwszej setki już w 5 sekund. Prędkość maksymalna była elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Jednocześnie wnętrze MLa otaczało kierowcę i pasażerów luksusem i wygodą.

ml6305.jpg


Okrojenie palety jednostek napędowych w Mercedesie MLu nie ograniczyło się jednak wyłącznie do skasowania silnika markowanego przez AMG. Z oferty zniknął także model ML 430 CDI z najmocniejszym dieslem pod maską. W efekcie w sprzedaży pozostało tylko pięć silników (dwa diesle, trzy benzynowe), które mają pojemność od 3 do 5-litrów.

ml6302.jpg


Jak się zapewne domyślacie, redukowanie ilości silników musi mieć jakieś podstawy. W kuluarach coraz głośniej mówi się o tym, że szykowana jest nowa wersja terenowego Mercedesa. Dlatego stary model będzie coraz wyraźniej wypychany z rynku.

Photo: Mercedes


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 3.5/5 (4 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.51733589172363 s