Aktualności

Mobilizacja, aby odbudować polskie Tsunami! Calibra o mocy 2200 KM czeka na zastrzyk finansowy


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2018-02-06 | Komentarzy:
Calibra największego kalibru chce wrócić do ścigania się na 1/4 mili. Aby tego dokonać potrzebna jest nasza i Wasza pomoc.

O oryginalnym projekcie Konrada Zakrzewskiego i Macieja Radeckiego pisaliśmy we wrześniu 2017 roku (klik). Kilka tygodni po publikacji tego materiału, dragster zaliczył poważny wypadek. Do zdarzenia doszło podczas kręcenia finałowej sceny do reportażu. Po wyrzuceniu spadochronu, zawiał bardzo silny wiatr. Nierówna i brudna nawierzchnia spowodowała zmianę trasy hamowania, samochód uderzył o opony stojące przy krawędzi pasa. Spowodowało to wyrwanie chłodnicy oleju, przedniego zawieszenia półosi ze skrzyni biegów, uszkodzenie dwóch felg wraz z oponami, silnik, nadwozie oraz całą masę mniejszych elementów, których nie sposób wszystkich wymienić.


Plan kluczowych napraw Calibry obejmuje koła, zawieszenie, karoserię, napęd, silnik, chłodnicę, skrzynię biegów oraz kolektor wydechowy. Właściciele auta postanowili zorganizować zbiórkę z progiem na kwotę 30 000 zł. "Kwota ta i tak nie pokryje całości naprawy "Tsunami", lecz bez Waszej pomocy projekt nie wyjedzie w tym sezonie na pas startowy (...) Tylko dzięki Waszej pomocy jesteśmy to w stanie osiągnąć!" Do tej pory zebrano zaledwie 2025 zł. Swoje 5, 10, 15 zł możecie zaoferować tutaj (klik). Link do wydarzenia na fb (klik).


Dla przypomnienia, Tsunami wyposażone jest w dwa silniki R32 o łącznej mocy 2200 KM z Porsche Cayenne, który jest doładowany podtlenkiem azotu. Bestia posiada dwie krzynie biegów i rozpędza się do setki w zaledwie 1,7 sekundy. 


Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 55

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.92587804794312 s