Aktualności

Mostro Di-Potenza SF22


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-05-15 | Komentarzy:

Świat motoryzacyjny obiegła elektryzująca wiadomość. Już za rok powstanie supersamochód, który otrzyma dziwną nazwę, jednak będzie dysponował niespotykaną dotąd mocą. Cóż to za konstrukcja i skąd się wzięła?

Przepiękna bryła, którą możecie podziwiać na renderach, to projekt o nazwie Indomable. Wizja została stworzona w 2009 roku przez dwóch studentów w ramach przygotowywania pracy magisterskiej. Początkowo auto nosiło znaczek Lamborghini. Nie ma z resztą w tym nic dziwnego. Studenci od początku działali pod patronatem włoskiej marki. Mimo iż karoseria jest bardzo sportowa, plany auta trafiły do szuflady. Gdy świat motoryzacyjny myślał, że zostaną tam na zawsze, drugie życie dała im grupa Amerykanów. Ci kupili właśnie prawo do produkcji.

Mostro_Di_Potenza_SF22_1.jpg


Gotowy supersamochód zmieni nazwę z Lamborghini Indomable na Mostro Di-Potenza SF22. Przyszli producenci zapowiadają, że karoseria powstanie z bardzo lekkich materiałów. Dzięki temu uda się utrzymać wagę auta w granicy 1360 kg. Dodatkowo napędzaniem zajmie się potężnych rozmiarów V-ósemka. 9,4-litrowy motor otrzyma dwie turbiny, które pomogą wygenerować ponad 2000 koni mechanicznych i ponad 2000 Nm momentu obrotowego. Efektem stanie się przyspieszenie do pierwszej setki już w 2,5 sekundy. Prędkość maksymalna ma wynosić porażające 426 km/h.

Mostro_Di_Potenza_SF22_3.jpg


Mostro Di-Potenza SF22 ma oficjalnie trafić na rynek już w drugim kwartale przyszłego roku. Całkowita produkcja nie powinna przekroczyć 50 sztuk. Miejmy nadzieję, że amerykańskie opowieści o niesamowitym supersamochodzie nie ograniczą się jedynie do sfery obietnic.

Foto: Motor Authority


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.5019998550415 s