Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Na motorze z pasażerem - nie w Hondurasie


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2011-12-11 | Komentarzy:

Rząd Hondurasu wprowadził tymczasowy zakaz jazdy na motocyklu z pasażerem. Co ciekawe, nie jest to spowodowane troską o bezpieczeństwo osób towarzyszącym motocyklistom, które mogłyby ucierpieć w wyniku zdarzeń drogowych. Czemu zatem wprowadzono taki zakaz?

Jazda na motocyklu w dwie osoby została zakazana po wydarzeniach w ciągu ostatnich dni, w których z rąk pasażerów jednośladów zginęły dwie osoby. Jedną z nich był dziennikarz. Motocykle stały się bardzo popularne wśród miejscowych zorganizowanych grup przestępczych - do tego stopnia, że większość zabójstw w ostatnim czasie było wykonywanych właśnie w ten sposób. Władza podjęła szybkie decyzje interwencyjne i zakazała przewozu pasażerów na motorze przez najbliższe 6 miesięcy. Policja będzie zatrzymywała wszystkich kierowców, którzy nie będą przestrzegać przepisu.

Scen pościgów, w których motocykliści ścigają samochody, jest w kinematografii sporo. Najbardziej absurdalna, jaka przychodzi mi do głowy to ta z filmu Rush Hours 3 z Jackie Chanem i Chrisem Tuckerem. Pogoń za Renault Espace odbywa się na ulicach Paryża.


Foto: motorcycle-usa.com


Zobacz takżeOceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.94528293609619 s