Aktualności

Najnowsze BMW M8 Gran Coupe i warkot 4,4-litrowego twin turbo V8!


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2018-03-08 | Komentarzy:
To co dzieje się obecnie w Genewie to czyste szaleństwo. Liczba długooczekiwanych premier pęka w szwach i skręca karki wszystkich, którzy na targi się wybrali lub jeszcze wybiorą. Jedną z gwiazd tegorocznego salonu samochodowego jest koncept BMW M8 Gran Coupe, który prezentuje nową interpretację luksusu w wydaniu bawarskiego producenta. 

Ekstremalnie sportowe, ekstrawertyczne i polaryzujące, w skrócie M jak Mistrzostwo.

„BMW serii 8 będzie nową najwyższą serią w palecie BMW i będzie tym samym łączyć maksymalnie sportowy charakter i elegancję. BMW Concept M8 Gran Coupé jest zapowiedzią najbardziej egzotycznego i fascynującego wariantu nowego BMW serii 8”, mówi Adrian van Hooydonk, szef projektantów BMW Group. 

Samochód prezentuje się przepięknie. Uwagę zwraca przede wszystkim płaski i szeroki przód, a także muskularnie wymodelowane powierzchnie i kontury maski. W stylizacji nie brakuje także ikonicznych nerek. W nawiązaniu do wczesnych coupé BMW ramki atrapy chłodnicy są ze sobą połączone i tworzą jeden duży element. Reflektory umieszczone są wyżej od nerek, co wizualnie obniża atrapę chłodnicy i dodatkowo podkreśla niskie zawieszenie auta.

Widok tyłu BMW Concept M8 Gran Coupé prezentuje typową dla M dynamikę i prezencję. Szeroki rozstaw kół oraz wydatne nadkola oddają wysokie rezerwy mocy auta. Poziome linie wizualnie dzielą tył, dzięki czemu część pod spojlerem jest lepiej doświetlona i lżej się prezentuje. Na zewnętrznych krawędziach płaskie, trójwymiarowo ukształtowane lampy tylne z czarnymi kloszami podkreślają szeroki rozstaw kół. Pod nimi zderzak nawiązuje do dynamicznego wyglądu pasa przedniego. Charakterystyczny dyfuzor i dwie pary typowych dla M końcówek rur wydechowych są jednoznacznym sygnałem: tu rządzi absolutna moc. 

Producent nie podał do publicznej informacji, jak będzie prezentowała się paleta silników. W przypadku M8 będzie to najprawdopodobniej 4,4-litrowe twin-turbo V8 z M5. Z taką fabryki można się spodziewać osiągów na poziomie 3,4 sekundowego przyspieszenia do setki i v-maxu na poziomie 305 km/h. Seria na 8 pojawi się na drogach w 2019 roku! 


Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.4683780670166 s