Aktualności

Największy salon Audi w Polsce już otwarty - na start jazdy próbne RS6 i RS7


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2016-06-19 | Komentarzy:

Audi Centrum Gliwice, czyli oficjalnie największy salon niemieckiej marki w Polsce jest już otwarty! Jeszcze do 25 czerwca w ramach dni otwartych możecie przejechać się modelami RS6 i RS7 z kierowcą rajdowym - Waldemarem Doskoczem. Na miejscu czeka na Was wiele różnych atrakcji. Naprawdę warto!

W zeszły wtorek tj. 14 czerwca 2016 roku otworzono największy, krajowy salon Audi, należący do Grupy Lellek. Termin oddania obiektu do użytku pierwotnie planowano na drugą połowę maja (klik), jednak prace wykończeniowe i aranżacja wnętrza zajęły więcej czasu niż przypuszczano. Otwarcie śląskiego terminalu Audi to niefortunna wiadomość dla Poznania, który ostatecznie nacieszył się tytułem największego przez dokładnie dwa miesiące.

DSC05451.jpg

Świeżo postawiony obiekt położony w bezpośrednim sąsiedztwie DTŚ-ki (Drogowej Trasy Średnicowej) składa się z pięciu kondygnacji, w tym ogromnego, podziemnego parkingu, strefy mocy i pięknego tarasu na dachu. Jest to pierwszy 5-poziomowy salon Audi w Europie.

DSC05440.jpg

Nowy salon został wybudowany zgodnie z koncepcją architektoniczną "Audi Terminal", która nawiązuje do stylistyki toru wyścigowego. Jego fasada wykonana jest z charakterystycznego stopu metalu o perforowanej, przestrzennej strukturze. Tego typu salony można podziwiać wyłącznie w najbardziej reprezentacyjnych miastach, takich jak Dubaj, czy Tokio.

DSC05442.jpg

Jako jeden z nielicznych, salon Audi Centrum Gliwice posiada osobne piętro dla modeli z serii S i RS. Niestety, jak na razie nie zapowiada się, aby na ekspozycji pojawił się najnowszy R8 V10 Plus, ale super mocny RS6 oraz rasowe S3 to równie imponujący zestaw. Do salonowej floty już wkrótce dołączy nowy RS3 oraz A5/S5. Na nowe RS5 będziemy musieli poczekać do przyszłego roku (klik).

Lepszego kompana do małej, czarnej niż "Dartha Vadera" nie znajdziecie na obiekcie. 

audi2.jpg

Czy wiesz, że?

- salon Audi Centrum Gliwice został wybudowany z 3200 ton betonu,  250 ton stali oraz  500 m2 szkła
- salon posiada 150 miejsc ekspozycyjnych, co czyni go największym salonem Audi w Polsce
- ma niespotykana 5-poziomową bryłę
- jego całkowita powierzchnia to 4715 m2, a sam sufit w salonie ma powierzchnię 1000 m2
- w całym obiekcie zostało zainstalowanych ok. 500 opraw oświetleniowych
- dach składa się z 1200 płyt drogowych

Kontynuacja relacji na następnej stronie... 


Zobacz takżeOceń...Ocena: 5/5 (4 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21561
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 143

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.42852401733398 s