Aktualności

Navara-R, czyli 800-konny pickup z silnikiem VR38DETT


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2016-03-29 | Komentarzy:

Severn Valley Motorsport, brytyjski tuner specjalizujący się w wydobywaniu koni mechanicznych z jednostek Nissana GT-R R35, stworzył wyjątkowy koncept. Navara o napędzie GT-Ra nie została co prawda fizycznie zbudowana - jest jedynie pokazem możliwości firmy, ale jest to jak najbardziej osiągalne, znając ich poprzednie realizacje.

Sam pomysł wkładania 3,8-litrowej, podwójnie turbodoładowanej jednostki V6 w nieco wyższe i mniej sportowe nadwozia nie jest nowością samą w sobie. Zaczęło się od modelu Juke-R konstrukcji samego Nissana. Wyścig równoległy pomiędzy GT-Rem Nismo a Jukiem-R 2.0 możecie zobaczyć tutaj (zobacz klik). Tuner SVM też ma na koncie bardzo ciekawą realizację, z którą możecie zapoznać się na poniższym filmie. Niewiarygodnie szybki Qashqai-R napędzany jest silnikiem Godzilli, który dodatkowo został wzmocniony do ponad 1100 KM!

O projekt Navary-R poprosił SVM klient, który jasno sprecyzował swoje wymagania. Moc miałaby wynosić około 800 KM, a samochód powinien być zdolny do przekroczenia prędkości 200 mph, czyli przeszło 320 km/h. Wyobrażacie sobie zaskoczenie kierowców sportowych aut, którym Navara-R ucierałaby nosa w wyścigach spod świateł?

nissan_navara_r.jpg

Czekamy na realizację tego szalonego pomysłu, bowiem to właśnie takie nieracjonalne projekty stanowią piękno motoryzacji!Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.51895904541016 s