Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Niemal 6000 Aventadorów zostanie wezwanych na akcje serwisową. Może dojść do samozapłonu


Autor: Jey Wild | Dodano: 2017-02-18 | Komentarzy:

Nie pierwszy raz słyszymy o akcji serwisowej sportowej marki. Palących się Aventadorów w internecie też przewinęło się już trochę. Ogromne moce i sportowe osiągi są mocno powiązane z wysokimi temperaturami pracy. Dlatego bardzo ważne jest, aby dobrze przeanalizować każdy szczegół konstrukcyjny takiego auta. Akcja serwisowa została ogłoszona na podstawie komunikatu wydanego przez amerykańską agencję ds. bezpieczeństwa drogowego NHTS. Odnotowała ona do tej pory 7 przypadków samozapłonu samochodów Lamborghini. 

NO_1.jpg

 Ze wstępnych ustaleń wynika, że do samozapłonu dochodzi tylko w określonych warunkach. Inżynierowie twierdzą, iż jest to spowodowane wadą konstrukcyjna zbyt blisko umieszczonego zbiornika paliwa w stosunku do wydechu. Przy zatankowaniu auta do pełna, może dochodzić do kontaktu benzyny z rozgrzanym wydechem. Sytuacji nie ułatwia ulubione zajęcie wielu posiadaczy Aventadorów, czyli przygazówki w celu uzyskania wystrzałów ognia z wydechu. 

Aventador.jpg

Do serwisu mają zostać wezwane wszystkie wyprodukowane do tej pory Aventadory, czyli około 5900 sztuk. Mają zostać sprawdzone przez producenta i ewentualnie zmodyfikowane. Trochę dziwna sytuacja zważając na fakt iż Aventador jest produkowany już od 6 lat i dopiero teraz ktoś odkrywa takie mankamenty. Do serwisu mają zostać też wezwane wszystkie 12 ultra limitowanych Lamborghini Veneno.  


Zobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

2.5450990200043 s