Aktualności

Nissan Skyline GT-R Paula Walkera na sprzedaż


Autor: Piotr Korycki | Dodano: 2013-12-19 | Komentarzy:

Śmierć Paula Walkera uruchomiła falę sprzedaży pamiątek powiązanych z aktorem lub serią "Fast & Furious". Ze zrozumiałych względów największym powodzeniem cieszą się auta. Kilka dni temu opisywaliśmy filmową Toyotę Suprę, która została wystawiona na sprzedaż (klik). Dziś prezentujemy Nissana Skyline GT-R, który należał do Paula Walkera. Auto obecnie znajduje się w Niemczech, gdzie trafiło w bardzo dziwny sposób, ściśle związany z amerykańskimi regulacjami prawnymi. Generalnie, posiadanie Nissana Skyline GT-R w Stanach Zjednoczonych było nielegalne ze względu na przepisy dotyczące emisji spalin i bezpieczeństwa. Kruczkiem prawnym wykorzystywanym do importu aut z Japonii było rozmontowanie auta i wysyłanie go w częściach, co umożliwiało rejestrację auta na zasadach obowiązujących kit-cary. W ten sposób udało się zarejestrować kilkadziesiąt Nissanów. W 2009 roku zmieniła się jednak interpretacja prawna, w związku czym właściciele samochodów dostali 60 dni na ich sprzedaż poza granice USA. W innym przypadku auta miały zostać zniszczone. W ten oto sposób Nissan z "Fast & Furious" trafił za naszą zachodnią granicę.

walker_skyline_1.jpg

Po śmierci Paula Nissan błyskawicznie zyskał na wartości. Wcześniej właściciel gotów był pozbyć się auta za 300 000 Euro, natomiast tragiczne zdarzenie sprawiło, że cena urosła do okrągłego 1.000.000 Euro! Auto od strony technicznej prezentuje się imponująco.

Walker_3_2.JPG

Jest napędzane przez doładowany silnik o pojemności 2600 centymetrów sześciennych i mocy 543 koni mechanicznych. Napęd przenoszony jest na wszystkie koła poprzez sześciobiegową skrzynię manualną.

Walker_4.jpg

Auto poddano również zmianom stylistycznym: posiada koła o rozmiarze 19 cali i bodykit Nismo. Z samochodu usunięto również tylną kanapę i zamontowano zestaw audio firmy Sony. 

f3b5c087_c6ee_4369_856d_b51f9ee8e738_fast___furious_movie_image_paul_walker_and_vin_diesel_l.jpg

Film prezentujący auto znajduje się poniżej.

EDIT: Ogłoszenie z serwisu mobile.de zostało usunięte, więc należy sądzić, że Nissan znalazł już swojego nabywcę.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.53876686096191 s