Aktualności

Nowa Honda NSX wyprzedana w Wielkiej Brytanii, zapisy na Civica Type-R rozpoczęte!


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2014-12-01 | Komentarzy:
Osiągi Ferrari 458 Italia w cenie Audi R8? Druga generacja Hondy NSX, choć nie została jeszcze ujawniona w finalnej specyfikacji i istnieje wyłącznie w formie papierkowej deklaracji, już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przedsprzedaż w Wielkiej Brytanii zgromadziła stu potencjalnych klientów. Wraz z ostatnim wniesionym depozytem o wartości ~26 tysięcy złotych zakończono zapisy na nowe japońskie hiperauto na Wyspach Brytyjskich.

Koncepcja sportowej hybrydy została już kilkukrotnie pokazana podczas targów motoryzacyjnych, między innymi we Frankfurcie w 2013 roku. 

nsx1.jpg
Dzięki systemowi Sport Hybrid Super Handling All Wheel Drive (w skrócie SH-AWD), nowa Honda NSX ma być hybrydą, która stanie do walki m.in. z Ferrari 458. Samochód będzie wyposażony w centralnie umieszczony silnik twin-turbo w układzie V6 oraz trzy elektryczne motory. Napęd na dwie osie będzie obsługiwany za pomocą dwusprzęgłowej skrzyni biegów o 6 lub 7 przełożeniach. Spalinowa jednostka o nieznanej pojemności skokowej ma odpowiadać za dostarczenie mocy na tylną oś, natomiast dwa elektryczne silniki zasilą koła przednie. Trzeci motor ma pełnić funkcję generatora.

nsx2.jpg

Honda/Acura NSX będzie budowana w Ohio w Stanach Zjednoczonych. Początek stycznia 2015 roku, Detroit - najprawdopodobniej podczas NAIAS, Honda zaprezentuje finalną wersję NSX-a. Na rynek europejski model zostanie wprowadzony w 2016 roku. Honda nie ujawniła konkretnej wartości pojazdu. Przewiduje się, że cenowo będzie odpowiadać Audi R8.

03_honda_civic_type_r_concept_geneva_1.jpg

Przedstawiciele japońskiego producenta z siedzibą w Anglii ogłosili zapisy na Civica Type-R (świetna reklama nowego modelu klik). Aby wziąć udział w przedsprzedaży hot-hatcha należy wnieść opłatę w wysokości 3000 GPB, co w przeliczeniu na polską walutę wynosi ok. 15 770 zł. Czas oczekiwania to mniej więcej 10 miesięcy (wrzesień 2015 r.). Centrala w Warszawie nie podała jeszcze do wiadomości publicznej, kiedy rozpoczną się zapisy na ten model w Polsce. Chętni z całą pewnością się znajdą. Więcej na temat nowej Hondy Civic Type-R znajdziecie tutaj (klik).

Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.50037693977356 s