Aktualności

Nowa klasa C udoskonalona przez Carlssona


Autor: Dawid Potulski | Dodano: 2014-06-20 | Komentarzy:

Mercedes klasy C najnowszej generacji zdążył zadomowić się na ulicach. Auto wyglądające jak pomniejszona klasa S niektórzy z chęcią poddaliby indywidualizacji. Producent ten może się poszczycić szeroką gamą firm tuningowych wyspecjalizowanych właśnie w pojazdach spod znaku trójramiennej gwiazdy. Jednym z nich jest Carlsson, prezentujący swój przepis na małego sedana.

Zmiany zewnętrzne typowo dla tego warsztatu są eleganckie i subtelne. Zmieniono przedni zderzak instalując odpowiednik wyposażony w powiększone wloty powietrza. Jego dokładka na życzenie może zostać wykonana z carbonu. Tradycyjnie też grill ozdobiony został logo tunera.

carlsson_c7.jpg

W tylnej partii nadwozia pojawił się niewielki spoiler zamontowany na klapie bagażnika. Zderzak również został przestylizowany. Uwagę zwracają końcówki układu wydechowego, wyglądające jak dzieło metaloplastyka. Ich kształt nawiązuje do otworów wentylacyjnych z przodu.

carlsson_c_5.jpg

W uatrakcyjnieniu linii bocznej tradycyjnie największą rolę odgrywają felgi. W tym przypadku są to wieloramienne obręcze, których wykończenie można sobie dopasować wg własnych upodobań. Podobnie jest z ich średnicą. W zależności od preferencji oraz odporności na uroki dróg można sobie zażyczyć koła w rozmiarze od 18 do 20".

carlsson_c_6.jpg

Wewnątrz również nie obyło się bez zmian. Fotele same w sobie pozostały seryjne, jednak ich obicie jasno wskazuje, kto zajął się tym autem. Nowa skórzana tapicerka obejmuje fragmenty z nadrukowanym logo Carlssona. Za dopełnienie efektu ekskluzywności odpowiada mieszanka drewna i carbonu rozmieszczona w kokpicie, welurowe dywaniki oraz aluminiowe nakładki na pedały.

carlsson_c_3.jpg

Na chwilę obecną fani Carlssona muszą się zadowolić jedynie stylistyką. Zmiany mechaniczne są w fazie opracowywania.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.68045878410339 s