Aktualności

Nowa Supra na salonach w Genewie! Na start koncept wyścigowy, za rok model z homologacją!


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2018-03-06 | Komentarzy:

Na wielki powrót Supry czekamy począwszy od 2002 roku, czyli dokładnie wtedy kiedy zakończono produkcję legendarnego mk4. Na pierwsze koncepty godnego następcy nie musieliśmy długo czekać, ale dopiero w 2014 roku przedstawiono wizję, która jest do dzisiaj stopniowo realizowana (klik). 

Zdjęcie użytkownika 110% JDM.

Wielki powrót Supry to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tegorocznych targów w Genewie. Sportowe coupe jest projektowane równolegle z BMW Z4, a na rynku będzie występować pod submarką Toyoty, Gazoo. W Genewie póki co będzie można podziwiać wyścigową wersję Supry, jednak model z homologacją drogową ma wyjechać na drogi publiczne już w 2019 roku.

Zdjęcie użytkownika 110% JDM.

Z zewnątrz mk5, szczególnie z wyścigowym pakietem aero prezentuje się bardzo dramatycznie. Przy budowie auta użyto spory pokład włókna węglowego. Póki co, Toyota nie opublikowała oficjalnych informacji względem specyfikacji technicznej auta.

Zdjęcie użytkownika 110% JDM.

Zdjęcie użytkownika 110% JDM.

Według zapowiedzi, Supra będzie oferowana z jednostkami R4 turbo lub R6 turbo. Napęd na tył ma być przenoszony za pośrednictwem manualnej skrzyni biegów bądź 8-stopniowego automatu. Jak Wasze wrażenia?

Zobaczcie jak było na pierwszym zlocie Supry mk4 w Polsce (klik


Zobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.0866029262543 s